Medalii de bronz și rezultate bune pentru sportivii LPS- structura „Aurel Vlaicu” Baia Mare în finala Campionatului Național de Atletism de la Craiova - 26 minute în urmă
Absolvenții promoției 1996 ai Liceului Tehnologic Forestier din Sighetu Marmației s-au revăzut după trei decenii de la terminarea studiilor - 1 oră în urmă
Caniculă în Maramureș: recomandări, puncte de prim ajutor și măsuri de prevenire a incendiilor - 1 oră în urmă
Artiști talentați ai Insieme Music School au cucerit scena Festivalului Internațional de Interpretare Muzicală „Ursulețul de Aur” - 2 ore în urmă
Violeta Diana Vele a cucerit Trofeul categoriei de vârstă în cadrul Festivalului „Ursulețul de Aur” - 5 ore în urmă
PS Timotei Sătmăreanul a slujit la slujba priveghiului Preasfințitului Emilian Crișanul - 6 ore în urmă
Icoana Maicii Domnului de la Rohia a ajuns pentru prima dată la Cluj-Napoca - 6 ore în urmă
28 iunie, Elon Musk împlinește 55 de ani - 7 ore în urmă
Prognoză meteo pentru Maramureș, duminică 28 iunie 2026 - 7 ore în urmă
Record la Roma: Aur pentru David Popovici în finala de 100 m liber la Trofeul Settecolli - 15 ore în urmă
Absolvenții promoției 1996 ai Liceului Tehnologic Forestier din Sighetu Marmației s-au revăzut după trei decenii de la terminarea studiilor
Sâmbătă, 27 iunie, clopoțelul a sunat din nou, după 30 de ani, pentru absolvenții promoției 1996 de la Liceul Tehnologic Forestier din Sighetu Marmației, specializarea Prelucrarea Lemnului.
Întânirea a adus împreună foști elevi ai clasei a XII-a A, alături de diriginta Năstaca Roșca, pentru a celebra trei decenii de la finalizarea studiilor liceale. Bucuria revederii a stârnit emoții intense, dar și momente nostalgice de rememorare a celor mai frumoase clipe petrecute unii cu ceilalți.
Evenimentul a debutat într-o notă festivă cu strigarea catalogului, prilej cu care fiecare absolvent a împărtășit cu ceilalți propriile realizări, de la terminarea liceului până în prezent. Absolvenții au transformat această reuniune într-o amintire de neuitat, aducând medalii de colecție pe care le-au purtat pe parcursul întâlnirii. Aceștia i-au oferit o medalie și directorului liceului, Mihai Pop, simbolizând respectul, admirația și legătura autentică pe care le-au dobândit nu doar în timpul liceului, ci și după terminarea lui.
„Felicitări tuturor absolvenților pentru această revedere emoționantă și pentru că poartă mereu în suflet mândria de a fi învățat aici! Comunitatea noastră vă felicită și vă spune, cu mult drag: <<Bine ați revenit la școala care v-a deschis drumul în viață!>>”, este mesajul transmis cu emoție de conducerea unității de învățământ.
Larisa Viragh














