Crucea Roșie Română- Filiala Maramureș anunță desfășurarea Concursului Național „Sanitarii Pricepuți”, dedicat elevilor și profesorilor - 16 minute în urmă
O nouă ediție a atelierului de lectură pentru copii va avea loc la Cărturești - 1 oră în urmă
IPJ Maramureș și-a făcut bilanțul pe 2025 - 2 ore în urmă
Răspunsul administrației județene confirmă demersul Direct MM privind cultura - 2 ore în urmă
Un loc al cărților, al oamenilor și al sufletului: Biblioteca Orășenească Borșa împlinește 70 de ani - 3 ore în urmă
„Dănțaușii de la Șură” – tradiția jocului popular renaște într-o șură plină de amintiri, la Vima Mică - 3 ore în urmă
Programul „Școala Mamei” continuă la Spitalul Județean de Urgență „Dr. Constantin Opriș” Baia Mare - 3 ore în urmă
CS Minaur, meci acasă cu deținătoarea trofeului EHF European League - 3 ore în urmă
Ministrul energiei spune că prețurile la gaze rămân stabile pentru consumatorii români până în martie 2027 - 3 ore în urmă
Restricții temporare de circulație și parcare în zona bisericii „Sfânta Cruce” din Baia Mare - 4 ore în urmă
Un bărbat din Baia Mare nu s-a mai reîntors acasă din seara de Ajun; Dacă l-ați văzut anunțați poliția
La data de 27 decembrie, polițiștii Biroului de Investigații Criminale Baia Mare au fost sesizați de o femeie că fiul său Fogarasi Istvan, de 46 de ani, din municipiu, a plecat în data de 24 decembrie, în jurul orei 20.00, cu un autoturism în sat Pribilești, pe calea Fersigului, iar de atunci nu s-a mai întors și nu mai știe nimic despre acesta.
În momentul dispariției bărbatul era îmbrăcat cu pantaloni de culoare deschisă în carouri și geacă de fâș de culoare închisă.
Semnalmente: înălțime 1,70 m, greutate 80 kg, fața ovală, păr șaten, ochi căprui.
Persoanele care pot oferi detalii despre persoana dispărută sunt rugate să apeleze numărul unic de urgență 112 sau cea mai apropiată unitate de poliție.
Astăzi am primit acordul de mediatizare din partea familiei.















