Reamenajarea spațiului de studiu al Bibliotecii Județene „Petre Dulfu” Baia Mare - în urmă
Spitalul Județean de Urgență „Dr. Constantin Opriș” Baia Mare organizează concurs pentru funcția de manager - 15 minute în urmă
Știința Explorări joacă două meciuri în trei zile cu CSM București pe teren propriu - 39 minute în urmă
Peste 50 de clădiri și terenuri degradate din Baia Mare intră pe lista cu impozitare specială - 40 minute în urmă
Noul showroom Toyota Baia Mare și-a deschis porțile - 1 oră în urmă
„Cupa Crăciunului” va aduce magia sărbătorilor pentru șahiștii băimăreni - 2 ore în urmă
Autobuzul lui Moș Crăciun se pregătește să pornească la drum în Baia Mare - 3 ore în urmă
„Feeria de Crăciun: O poveste prin dans și gimnastică ritmică”, la LPS Baia Mare - 3 ore în urmă
Rugăciune și colind la Catedrala „Sfântul Ierarh Iosif Mărturisitorul” din Sighetu Marmației - 3 ore în urmă
Trei zile de sărbătoare: Târgul de Crăciun ,,Poveste de iarnă” de la Târgu Lăpuș debutează astăzi - 3 ore în urmă
O femeie a murit carbonizată într-un incendiu din Petrova
Seara zilei de marți, 25 februarie, a adus o tragedie în localitatea Petrova. O casă de locuit a fost cuprinsă de un incendiu violent. La fața locului s-au deplasat două echipaje dotate cu apă și spumă și un echipaj de prim ajutor SMURD de la Vișeu de Sus.
Oana Alexa-Gonczi, purtătorul de cuvânt al ISU Maramureș, a arătat că, în momentul sosirii forțelor, incendiu era generalizat, așa că s-a acționat pentru localizare și apoi pentru lichidare. Din pacăte, însă, în interior a fost găsită o persoană carbonizată. Este vorba despre o femeie care locuia singură într-o casă veche, situată marginea localității. Cauza probabilă ar fi jarul din sobă. Din nefericire, în clipa în care focul s-a extins, femeia nu a mai apucat să iasă din locuință. (C.Ț.)
Foto: arhivă















