Atenție, șoferi! Ceață densă în zona depresionară a Maramureșului - 3 minute în urmă
Vizita cadrelor militare la Centrul Eparhial - 27 minute în urmă
Caravana Atelierelor la Școala „Nichita Stănescu” din Baia Mare – micuții au realizat decorațiuni specifice acestei perioade - 31 minute în urmă
„Chimia din farfurie”: Conferință națională cu prof. univ. dr. Dan Cristian Vodnar în fața a peste 250 de elevi - 38 minute în urmă
Conferință controversată la Curtea de Apel București – între apărare și mărturia unui magistrat - 48 minute în urmă
Minoră dispărută- Poate ați văzut-o? - 1 oră în urmă
Zeci de polițiști, alături de angajați ai STS, au donat sânge - 2 ore în urmă
Ilie Lazăr, la împlinirea a 130 de ani de la nașterea sa - 3 ore în urmă
CJSU: Unele drumuri județene, închise pe timpul iernii; pe altele nu se vor face acțiuni de deszăpezire - 3 ore în urmă
Urmează o revoluție juridică în România? - 4 ore în urmă
Minoră dispărută- Poate ați văzut-o?
Sub coordonarea polițiștilor Serviciului de Investigații Criminale din cadrul I.P.J. Maramureș, sunt în desfășurare activități pentru găsirea unei minore de 15 ani din localitatea Ilba.
LINGURAR ALEXANDRA a plecat de la domiciliu ieri, 10 decembrie a.c., în jurul orei 20:00, și nu s-a mai întors până în prezent.
Semnalmente:
– înălțime aproximativ 1,70 m
– greutate aproximativ 55 kg
La momentul dispariției, fata purta pantaloni albastru deschis, adidași albi și geacă verde.
Orice persoană care poate oferi informații utile pentru depistarea minorei este rugată să apeleze numărul unic de urgență 112 sau să contacteze cea mai apropiată unitate de poliție.
Vasile Petrovan
















