19 decembrie 2013 – La Baia Mare fost inaugurat Atelierul Memorial Gheza Vida - 7 minute în urmă
Două intervenții ale salvamontiștilor maramureșeni în ultimele 24 de ore - 3 ore în urmă
Moș Crăciun, pompierii și dilema de la ISU - 4 ore în urmă
România achită o datorie veche de peste 30 de ani către Statele Unite - 4 ore în urmă
Daruri de la jandarmi pentru copiii unei case de tip familial din Baia Mare - 5 ore în urmă
Jandarmii în vizită la Școala Gimnazială „Vasile Alecsandri” din Baia Mare - 6 ore în urmă
Revoluția Română, 18 decembrie 1989, Timișoara: Ziua tinerilor secerați de gloanțe pe treptele Catedralei - 7 ore în urmă
CS Minaur joacă în deplasare ultimul meci din acest an - 7 ore în urmă
Dansatorii maramureșeni Luca Mădăras Aluaș – Hannah Gomboș, pe prima treaptă a podiumului la Campionatul Național de Clase al României şi la Cupa Mystic - 7 ore în urmă
„Colindăm în Țara Codrului”: Spectacol de colinde la Asuaju de Sus - 7 ore în urmă
În ziua de Crăciun: Borșean prins la volan cu alcoolemie uriașă
Sâmbătă seara, 25 decembrie, la ora 23.38, polițiștii din Borșa au oprit pentru verificări un autoturism condus pe strada Preluca Mărului din oraș.
La volanul autoturismului a fost identificat un bărbat de 33 de ani, din Borșa, care a fost testat de polițiști cu aparatul etilotest, rezultatul fiind de 0,91 mg/l alcool pur în aerul expirat, motiv pentru care a fost condus la spital, unde i-au fost prelevate monstre biologice de sange, în vederea stabilirii cu exactitate a alcoolemiei.
În cauză, polițiștii efectuează cercetări privind săvârşirea infracţiunii de conducere a unui vehicul sub influenţa alcoolului sau altor substanţe, faptă prevăzută şi pedepsită de art. 336 alin. 1 din Cod Penal.
















