Campania de ecologizare „Maramureș curat” ajunge și în comuna Groși - 6 minute în urmă
Tradiție și creativitate la „Atelierul de încondeiat ouă” de la Muzeul de Istorie și Arheologie Maramureș - 9 minute în urmă
Rezultate foarte bune obținute de elevii Colegiului Național „Dragoș Vodă” Sighetu Marmației la Concursul „Adolf Haimovici” - 23 minute în urmă
Bunica Lenuța din Chinteni, oaspete surpriză pentru elevii Școlii profesionale Fărcașa - 31 minute în urmă
Lucrări la rețeaua de gaz pe mai multe străzi din Baia Mare - 1 oră în urmă
Stâlp de curent căzut pe bulevardul Independenței din Baia Mare, traficul este blocat - 1 oră în urmă
Satelitul EMISAR, creat de români, a ajuns în spațiu și a fost plasat pe orbită - 1 oră în urmă
CS Minaur și-a aflat adversara din semifinalele Final Four-ului Cupei României - 1 oră în urmă
Serviciul Public Ambient Urban Baia Mare angajează personal pentru conducere și execuție - 3 ore în urmă
Două egaluri în cele trei meciuri din prima etapă a play-off-ului Ligii 4 - 3 ore în urmă
Controale în discoteci, baruri și săli de jocuri de noroc, la Sighet
Polițiștii au făcut o acţiune în noaptea de sâmbătă spre duminică la Sighet în discoteci, baruri și sălile de jocuri de noroc. Au fost legitimate peste 200 persoane, iar 17 dintre acestea, care nu aveau documente de identitate, au fost duse la secție.
Administratorii de localuri care nu au îndeplinit condiţiile privind asigurarea pazei, cei prinși cu activităţi comerciale ilicite, dar și şoferii care au încălcat normele rutiere au primit amenzi în valoare totală de peste 5.000 de lei.
Foto generic / sursa: informatiata.ro















