Prognoza meteo Maramureș, sâmbătă 7 martie 2026 - 25 minute în urmă
Un „zimbru” în echipa de start a României pentru meciul cu Georgia - 10 ore în urmă
Râul Săsar, refugiu de iarnă pentru păsări. Lecția naturii explicată de ornitologul Alexandru Lapoși - 11 ore în urmă
Știința Explorări dă piept cu liderul - 12 ore în urmă
Ședință cu flori, nu cu proiecte administrative - 13 ore în urmă
„Femei și fete în astronomie & STEM”- o nouă activitate dedicată elevilor a avut loc la Biblioteca Județeană „Petre Dulfu” Baia Mare - 13 ore în urmă
Atelierele din seria „Hub-ul Învățătorilor” continuă în Baia Mare: „Trecerea de la grădiniță la clasa pregătitoare” a fost tema celei mai recente întâlniri - 14 ore în urmă
Lucescu a anunțat lista preliminară a stranierilor pentru barajul cu Turcia - 14 ore în urmă
Cine sunt Kurzii și ce le-a propus Donald Trump? - 15 ore în urmă
Urmărit internațional prins în Baia Mare - 15 ore în urmă
Ultima zi de înscrieri la Concursul de săniuș „Bucuria Zăpezii” de la Ciolt; Peste 40 de copii deja confirmați
43 de copii s-au înscris până în prezent la Concursul de săniuș „Bucuria Zăpezii”, care va avea loc la Ciolt, în data de 17 ianuarie.
Potrivit organizatorilor, aceasta este ultima zi de înscrieri, iar interesul pentru eveniment este unul ridicat, semn că activitățile de iarnă dedicate copiilor se bucură de popularitate în comunitate.
Concursul își propune să aducă bucurie celor mici și să încurajeze mișcarea în aer liber, într-un cadru de iarnă prietenos și sigur. Participanții sunt așteptați cu voie bună, distracție și surprize, într-o competiție menită să îmbine spiritul sportiv cu atmosfera de sărbătoare.
Copiii vor concura pe următoarele categorii de vârstă:
5–7 ani
8–11 ani
12–14 ani
peste 14 ani
De asemenea, va exista și categoria fete, dedicată participantelor.
Organizatorii îi invită pe toți cei interesați să profite de ultima zi de înscrieri și să ia parte la un eveniment care celebrează bucuria iernii și a copilăriei.







