Adrian Ioan Veștea nu a întrunit majoritatea necesară pentru funcția de premier - 3 ore în urmă
Îndrăgita Maria Mihali a absolvit Universitatea Națională de Muzică din București - 6 ore în urmă
Acțiune de dezinsecție la Tăuții Măgherăuș: intervenție pentru combaterea țânțarilor și căpușelor - 7 ore în urmă
AUR Baia Mare a lansat campania „AUR te Aude” în municipiu - 8 ore în urmă
Micul pilot băimărean Eduard Orha, distins cu Premiul de Excelență după obținerea titlului de vicecampion național la karting școlar - 9 ore în urmă
A fost aprobată finanțarea pentru reconstrucția podului peste Săsar, în zona Metro din Baia Mare - 10 ore în urmă
Medalii și rezultate bune pentru Academia de Judo Baia Mare la Turneul Internațional „Cupa de Aur” desfășurat în Bihor - 10 ore în urmă
Pe fondul caniculei au fost amenajate două puncte de hidratare la Vișeu de Sus - 10 ore în urmă
A început Evaluarea Națională: 3214 elevi au susținut proba la Limba română în Maramureș - 10 ore în urmă
Parohia Ortodoxă Dumbrăvița organizează, pe perioada verii, mai multe activități dedicate copiilor și tinerilor - 11 ore în urmă
Băimăreanca Alexia Hecico, bronz cu naționala României U20, la Campionatul European de alergare montană
Localitatea elvețiană Zermatt a găzduit, duminică, 7 iulie, întrecerile celei de-a 18-a ediții a Campionatului European de alergare montană. În competiția pe echipe, rezervată junioarelor cu vârsta sub 20 de ani, formația României, avându-le în componență pe Alexia Hecico, Irina Bordeanu, Loredana Viziteu și Bianca Apetroaie, s-a clasat pe cea de-a treia poziție (după Italia și Turcia), adjudecându-și medalia de bronz. De remarcat că băimăreanca Alexia Hecico a obținut cea mai bună performanță din echipă (locul 4, cu timpul de 35:24,6).
Foto: Federaţia Română de Atletism.















