Canonul cel Mare și Liturghia Darurilor Înaintesfințite la Mănăstirea Rohia - 20 minute în urmă
Din „Alo?” în albumul istoriei: Muzeul de Istorie și Arheologie Maramureș caută telefoane vechi pentru o colecție dedicată comunicării - 28 minute în urmă
26 februarie 2020, în România a fost confirmat primul caz de infectare cu coronavirus - 54 minute în urmă
Știința Explorări, eliminată din Cupa României - 1 oră în urmă
Prognoza meteo Maramureș, joi 26 februarie 2026 - 2 ore în urmă
Victorie la scor pentru CS Minaur cu ultima clasată din Liga Florilor - 12 ore în urmă
Meșterul Ioan Borodi din Budești dă viață lemnului și păstrează vie moștenirea culturală a Maramureșului - 13 ore în urmă
Un centru suedez vine din vară la CS Minaur - 14 ore în urmă
Activități ISU în Maramureș în Săptămâna Protecției Civile - 15 ore în urmă
Hidroelectrica a decis să ofere tarife mai avantajoase pentru consumatorii casnici și firme - 15 ore în urmă
A fost petrecere la Spitalul Județean (GALERIE FOTO)
La Spitalul Județean a avut loc vineri un eveniment special, cu și pentru copii. Zeci de artiști de la Palatul Copiilor i-au încântat pe cei prezenți cu un spectacol de muzică și dans. În aplauzele publicului s-a desfășurat și o demonstrație de karate, susținută de sportivii de la Clubul KANKU.
Evenimentul a fost organizat în contextul Zilei Copilului și s-a desfășurat în holul mare al unității medicale. Cu sprijinul sponsorilor, la final copiii au primit diplome și daruri dulci.
















