Propunerea S.O.S. România privind Unirea cu Republica Moldova a trecut tacit de Camera Deputaților - 5 ore în urmă
Exercițiu de simulare a unui incendiu la Penitenciarul Baia Mare - 6 ore în urmă
Concert Adi Istrate în Piața Cetății din Baia Mare - 6 ore în urmă
Premieră pentru Baia Mare: 1.500 de lampioane cu LED vor lumina cerul cu prilejul dialogului cultural româno-chinez - 7 ore în urmă
Ziua Iei a fost celebrată într-o notă festivă la Centrul CASPEV din Baia Mare - 7 ore în urmă
Dublă lansare de carte la Târgu Lăpuș: Vasile Tămâian propune o reflecție asupra istoriei și memoriei colective - 7 ore în urmă
Măsuri împotriva caniculei: Campania Direcției de Asistență Socială Baia Mare pentru protejarea cetățenilor - 7 ore în urmă
Copiii sunt invitați să participe la Școala de Vară de la Catedrala Episcopală din Baia Mare - 8 ore în urmă
Sărbătoare la CS Ge-Baek Baia Mare: președintele Mihai Sura a devenit oficial antrenor - 8 ore în urmă
Sânzienele din Maramureș au dus magia tradițiilor românești până la Nisa - 8 ore în urmă
Handbaliștii de la ”Iorga” s-au calificat la faza finală a Olimpiadei Gimnaziilor
În perioada 12-13 aprilie, la Cluj a avut loc etapa regională a Olimpiadei Gimnaziilor la handbal băieți. Echipa Școlii „Nicolae Iorga” din Baia Mare a obținut locul I și calificarea la etapa finală, care va avea loc la Complexul Olimpic ”Sydney 2000” din Izvorani, în perioada 9-12 mai.
Echipa condusă de profesorul Dumitru Sechel a câștigat primele două meciuri din grupe, învingând apoi în semifinale Liceul Teoretic ”C. Șerban” din Aleșd cu 17-7. În finală băimărenii s-au impus la limită, cu 13-12, în fața Liceului Teoretic ,,Onisifor Ghibu” din Cluj-Napoca.
Echipa Școlii ”Nicolae Iorga” îi are în componență pe: Alexandru Borcuti (clasa a 8-a D), Andrei Horotan (8D), Armando Kiss (6D), Remus Chiș (8D), Ionuț Buciuman (8D), Patrick Lenghel (7A), Alexandru Măgurean (6B), Sebastian Barbul (5B), Antonyo Konya (7B), Dragoș Mureșan (6A), Norbert Meleg (5B) și David Revak (5B).
Rafael HEKMAN















