Lia Ciutac a câștigat locul I la Festivalul Internațional „Speranța Italiei” din Bologna - 3 ore în urmă
În această noapte putem observa ploaia de meteori Gamma Normid - 4 ore în urmă
Îndrăgita maramureșeancă Maria Mihali va susține un recital de pricesne în cadrul conferinței-dialog „Crede numai!” de la Arad - 5 ore în urmă
Când „nonconformismul” devine doar zgomot: despre controversa piesei României la Eurovision - 5 ore în urmă
Tinerii din Parohia Ortodoxă Săbișa s-au bucurat de o zi frumoasă în natură - 5 ore în urmă
„Strigătul șoaptei”: Spectacol-manifest pentru performanța poeziei, susținut de Adrian Munteanu la CUNBM Baia Mare - 5 ore în urmă
Seară duhovnicească și film la Schitul „Schimbarea la Față” Baia Mare - 6 ore în urmă
Pr. Adrian Dobreanu: Meditație la Duminica a III-a din Postul Mare - 7 ore în urmă
„Tinerii Lei” Baia Mare, rezultate frumoase la concursul „Educație prin Șah” - 7 ore în urmă
Se împlinesc 13 ani de la alegerea lui Xi Jinping în fruntea Chinei - 8 ore în urmă
Meciuri din grupa C de la EURO 2020 se vor juca pe Arena Națională
Arena Națională din București va găzdui meciuri din grupa C a EURO 2020, a stabilit tragerea la sorți care a avut loc joi. . Partidele din grupa C se vor disputa la Amsterdam și București, a a anunțat UEFA – potrivit Agerpres.
Arena Națională va găzdui, de asemenea, o partidă din faza optimilor de finală. Partidele din grupa A vor fi găzduite de Roma și Baku, cele din grupa B vor avea loc la Sankt Petersburg și Copenhaga, meciurile din grupa D se vor juca la Londra și Glasgow, în vreme ce întâlnirile din Grupa E se vor desfășura la Bilbao și Dublin, iar cele din grupa F, la Munchen și Budapesta. Dacă se va califica la EURO 2020, România va disputa cel puțin două meciuri pe Arena Națională. Turneul final al Campionatului European din 2020 se va derula în 12 orașe de pe ”bătrânul continent”















