Share
Tiroliană, obstacole și distracție cu apă la Muzeul Satului din Baia Mare

Tiroliană, obstacole și distracție cu apă la Muzeul Satului din Baia Mare

Muzeul Județean de Etnografie și Artă Populară Maramureș organizează, sâmbătă, 19 iulie, împreună cu Asociația Energia Mișcării și cu sprijinul voluntarilor Daco Spartanii – STG Kids Baia Mare și STG Baia Mare, un nou eveniment dedicat mișcării și activităților în aer liber pentru întreaga familie.

Activitățile se vor desfășura între orele 15:00 și 19:00, la Muzeul Satului Baia Mare, ultima intrare fiind permisă la ora 18:00.

Participanții vor avea la dispoziție numeroase provocări și jocuri, printre care tiroliană, slackline, ninja slacker, slacker treeclimber, tir cu arcul, cățărat pe frânghie, mers în echilibru, târâș pe sub plasă, precum și o zonă specială de distracție cu puști cu apă. Organizatorii anunță că toate activitățile, cu excepția tirolienei, sunt gratuite și pot fi repetate de copii de câte ori doresc.

Accesul în Muzeul Satului se face pe baza biletului de intrare, în valoare de 3 lei pentru copii și 6 lei pentru adulți. Pentru utilizarea tirolienei se solicită o donație minimă de 10 lei pentru două ture, sumă destinată Asociației Energia Mișcării.

Organizatorii îi încurajează pe participanți să aducă un obiect care poate fi folosit la jocurile cu apă și recomandă ca părinții să îi însoțească pe copii, în special pe cei cu vârsta sub 9 ani, responsabilitatea participării revenind acestora.

Evenimentul își propune să promoveze mișcarea, socializarea și petrecerea timpului liber în natură, într-un cadru dedicat tradițiilor maramureșene.


Acum poți urmări știrile DirectMM și pe Google News.







Lasă un comentariu