Share
Atleta Andreia Hryn a cucerit medalia de bronz în proba de aruncarea suliței la Campionatul Național U18

Atleta Andreia Hryn a cucerit medalia de bronz în proba de aruncarea suliței la Campionatul Național U18

Atleta Andreia Hryn, reprezentând Fabrica de Campioni Baia Mare, a cucerit medalia de bronz în proba de aruncarea suliței la Campionatul Național U18 desfășurat la Craiova.

Deși este sportivă la categoria U16, Andreia a concurat la o categorie superioară și a reușit o performanță foarte bună, urcând pe podium în competiția națională U18. Următoarea provocare pentru sportivă va avea loc în perioada 18–19 iulie, la Deva, unde va lua startul în finala Campionatului Național al categoriei sale de vârstă.

În aceeași competiție, David Marian s-a clasat pe locul 7 în proba de aruncarea discului, încheindu-și astfel sezonul competițional la categoria U18.

Sportivii sunt pregătiți de antrenoarea Silvia Marta, care le este alături la fiecare competiție și contribuie la formarea și progresul lor.

„Felicitări, Andreia și David, pentru rezultatele obținute și pentru munca depusă! Felicitări și antrenoarei Silvia Marta, care vă este alături la fiecare competiție și vă pregătește.

Descoperă campionul din tine!”, transmite Fabrica de Campioni.


Acum poți urmări știrile DirectMM și pe Google News.







Lasă un comentariu