Share
Absolvenții promoției 1996 ai Liceului Tehnologic Forestier din Sighetu Marmației s-au revăzut după trei decenii de la terminarea studiilor

Absolvenții promoției 1996 ai Liceului Tehnologic Forestier din Sighetu Marmației s-au revăzut după trei decenii de la terminarea studiilor

Sâmbătă, 27 iunie, clopoțelul a sunat din nou, după 30 de ani, pentru absolvenții promoției 1996 de la Liceul Tehnologic Forestier din Sighetu Marmației, specializarea Prelucrarea Lemnului.

Întânirea a adus împreună foști elevi ai clasei a XII-a A, alături de diriginta Năstaca Roșca, pentru a celebra trei decenii de la finalizarea studiilor liceale. Bucuria revederii a stârnit emoții intense, dar și momente nostalgice de rememorare a celor mai frumoase clipe petrecute unii cu ceilalți.

Evenimentul a debutat într-o notă festivă cu strigarea catalogului, prilej cu care fiecare absolvent a împărtășit cu ceilalți propriile realizări, de la terminarea liceului până în prezent. Absolvenții au transformat această reuniune într-o amintire de neuitat, aducând medalii de colecție pe care le-au purtat pe parcursul întâlnirii. Aceștia i-au oferit o medalie și directorului liceului, Mihai Pop, simbolizând respectul, admirația și legătura autentică pe care le-au dobândit nu doar în timpul liceului, ci și după terminarea lui.

„Felicitări tuturor absolvenților pentru această revedere emoționantă și pentru că poartă mereu în suflet mândria de a fi învățat aici! Comunitatea noastră vă felicită și vă spune, cu mult drag: <<Bine ați revenit la școala care v-a deschis drumul în viață!>>”, este mesajul transmis cu emoție de conducerea unității de învățământ.

Larisa Viragh


Acum poți urmări știrile DirectMM și pe Google News.







Lasă un comentariu