Puncte de hidratare și prim ajutor în Baia Mare, pentru combaterea efectelor caniculei - 2 ore în urmă
Facultatea de Litere din Baia Mare deschide înscrierile la specializarea Filosofie - 2 ore în urmă
Trei scriitori maramureșeni, incluși în antologia „Memorie culturală vs Amnezie culturală” lansată la FestLit Cluj 2026 - 3 ore în urmă
Salvamont Maramureș și Poliția de Frontieră, intervenție de peste 14 ore pentru salvarea a trei cetățeni ucraineni din munți - 3 ore în urmă
Cod roșu de caniculă în Maramureș: maxime de 41°C și disconfort termic deosebit de accentuat - 4 ore în urmă
Patru adolescenți din Baia Mare propun o metodă modernă de învățare a istoriei - 4 ore în urmă
Un polițișt de frontieră din Maramureș a fost premiat de ministrul Afacerilor Interne - 4 ore în urmă
Mănăstirea Bârsana, în sărbătoare: Va avea loc Slujba de târnosire a Paraclisului de la demisolul bisericii - 6 ore în urmă
Unde liturghisesc ierarhii Maramureșului și Sătmarului în perioada 28 – 30 iunie - 7 ore în urmă
Caravana Filmelor TIFF se întoarce la Casa din Vale Breb - 8 ore în urmă
300 de operatori economici contactați pentru Bursa generală a locurilor de muncă
Aproape 300 de operatori economici au fost contactați de Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Maramureș în vederea participării la Bursa generală a locurilor de muncă. Evenimentul va avea loc simultan – pe 20 aprilie, în intervalul orar 09.00-13.00 – în Baia Mare, la Casa Armatei, respectiv , la punctul de lucru AJOFM din Sighetu Marmației din localitate. ”Până acum și-au anunțat participarea peste 30 de angajatori. Datele de moment indică 248 de locuri de muncă disponibile, dintre care 37 sunt pentru persoanele cu studii superioare” – informează Ștefania Donca, purtător de cuvânt al AJOFM Maramureș.
















1 Comentariu în această postare
ghita
300 de operatori economici? Asta e sa para multi,dupa ce pleaca cei de la Volane? Un operator economic nou in parcurile industriale neconstruite de autoritati,pe ideea ca nu ar fi rentabil,nu apare? Acum pentru unii nu e rentabil,dar oare de ce la altii e rentabil si la noi nu?