Colectare de deșeuri textile în Baia Mare - 1 oră în urmă
Academia de Șah Maramureș, rezultate frumoase la competițile șahiste desfășurate în weekend - 3 ore în urmă
Seară de film creștin la Petrova - 3 ore în urmă
„Donează sânge, salvează o viață”: Preoți, monahi și credincioși din Protopopiatul Vișeu au oferit ajutor celor aflați în suferință - 3 ore în urmă
Școala naturii în Geoparcul Gutâi-Maramureș, un proiect care se va desfășura până în toamnă - 4 ore în urmă
Știați că în Groenlanda, printre ghețari, se săvârșesc botezuri ortodoxe? - 4 ore în urmă
Dr. Teodor Ardelean a reprezentat Biblioteca Județeană la evenimentul dedicat evocării marelui cărturar Petre Dulfu, desfășurat la Galeria Academiei din Cluj-Napoca - 4 ore în urmă
3343 de elevi prezenți, în Maramureș, la cea de-a doua probă din cadrul simulării Evaluării Naționale - 4 ore în urmă
Feminitatea, celebrată la Sighetu Marmației prin atelierul de dezvoltare personală „Fii bine cu tine” - 5 ore în urmă
Nicolaas Immelman (CSM Știința Baia Mare): „Se anunță un campionat dificil. Ne dorim să păstrăm trofeul” - 5 ore în urmă
Seară de film creștin la Petrova
Parohia Ortodoxă „Adormirea Maicii Domnului” din Petrova organizează sâmbătă, 21 martie, de la ora 19.00, o seară de film creștin.
Manifestarea se desfășoară în cadrul Concursului Național Catehetic „Familia – binecuvântare a lui Dumnezeu și școală a iubirii smerite și darnice” și va avea loc la Căminul Cultural din localitate.
Acțiunea se desfășoară cu binecuvântarea PS Părinte Iustin și în colaborare cu Primăria Comunei Petrova, Căminul Cultural „Adrian Dohotaru”, Biblioteca Comunală, Liceul Tehnologic „Alexandru Filipașcu” și Asociația „Drag de Maramureș”, reunind comunitatea locală pentru a promova valorile creștine și armonia familială.
















