SC URBIS SA Baia Mare face angajări - 53 minute în urmă
Baia Sprie a recepționat Centrul de Colectare Selectivă, primul proiect CAV finalizat din Maramureș - 1 oră în urmă
Elevii Școlii Populare de Artă Baia Mare, premiați la Festivalul Interjudețean de Folclor „Dragu-mi-i cântu și jocu” de la Tășnad - 1 oră în urmă
Festivalul Ceaunelor, Vânătorilor și Pescarilor AJVPS Maramureș, Ediția 2026 - 1 oră în urmă
Campanie de colectare de aparate electrice la Sighet - 2 ore în urmă
Viorel Fotache, de la CS Minaur – lecție cu copiii de la Liceul „Ep. Dr. Alexandru Rusu” - 2 ore în urmă
Prognoza meteo Maramure, 17 iunie 2026 - 4 ore în urmă
17 iunie 1977, a început construcția Uzinei „Oltcit” de la Craiova - 4 ore în urmă
Flori de Sânziene: Ziua orașului Tăuții Măgherăuș – o sărbătoare a comunității, tradiției și bucuriei de a fi împreună - 13 ore în urmă
Jurnal de Mondial: Capul Verde care a dat peste cap Spania - 14 ore în urmă
ATOCEM Baia Mare a adus primăvara în sufletul mamelor și bunicuțelor din Maramureș
Dumincă, 8 martie, Asociația Tinerilor Ortodocși ai Catedralei Episcopale Maramureșene (ATOCEM) a adus primăvara în suflete, prin florile oferite bunicuțelor de la Căminul pentru Persoane Vârstnice Baia Sprie, Centrul medical ,,Cătălina” Coltău și Căminul rezidențial pentru îngrijirea persoanelor vârstnice ,,Bunul Samarinean” Coroieni.
Totodată ei au dăruit flori și tinerelor mame de la Secția de Neonatologie a Spitalului Județean de Urgență „Dr. Constantin Opriș” din Baia Mare.
Aducem alese mulțumiri tuturor femeilor care au primit de la Bunul Dumnezeu cea mai frumoasă slujire: aceea de a fi mamă.
Dragostea, jertfa și grija voastră sunt o lumină în viețile copiilor voștri.
Maica Domnului să vă ocrotească, să vă dăruiască putere, răbdare și bucurii, iar exemplul ei de iubire și smerenie să vă fie mereu călăuză”, transmite ATOCEM Baia Mare.














