La Sighetu Marmației va avea loc vernisajul expoziției de pictură „Maramureș – între cer și pământ”, semnată de artista vizuală Diana Ciubotaru-Viziru - 29 minute în urmă
Campanie de colectare de aparate electrice la Seini - 35 minute în urmă
Academia de Șah Maramureș, rezultate remarcabile la competițiile din weekend - 41 minute în urmă
Avanpremieră muzicală de Ziua Europei la Târgu Lăpuș - 1 oră în urmă
11 sportivi de la Unirea Șișești vor reprezenta România la Campionatul European de skandenberg - 1 oră în urmă
Spitalul Județean de Urgență din Baia Mare va fi dotat cu noi aparate de ultimă generație - 3 ore în urmă
Cupa ABCD junioare 3, la Copalnic Mănăștur - 3 ore în urmă
Primăria Remetea Chioarului începe lucrări la apă și canalizare - 3 ore în urmă
5 mai 1880, s-a născut pictorul Alexandru Ziffer - 5 ore în urmă
Prognoza meteo Maramureș, marți 5 aprilie 2026 - 5 ore în urmă
Cadou de Moș Nicolae pentru micii pacienți: Dr. Alina Nistor se alătură echipei Spitalului Municipal Sighetu Marmației
Moș Nicolae vine cu o veste bună pentru cei mai tineri pacienți ai Spitalului Municipal Sighetu Marmației.
Începând din această lună, echipa medicală a secției de Pediatrie se întărește prin alăturarea doctorului Alina Nistor, medic specialist pediatru. Numirea vine într-un moment important pentru spital, în contextul nevoii tot mai mari de specialiști dedicați sănătății copiilor.
Conducerea Spitalului Municipal îi urează noului medic un călduros „Bun venit” și mult succes în activitatea profesională, exprimându-și totodată încrederea că experiența și implicarea acesteia vor contribui la îmbunătățirea serviciilor oferite micilor pacienți și familiilor lor.
Pentru copiii din Sighet și localitățile învecinate, Moș Nicolae sosește anul acesta cu un cadou prețios: încă un specialist dedicat sănătății și zâmbetului lor.















