AUR Baia Mare a lansat campania „AUR te Aude” în municipiu - 18 minute în urmă
Micul pilot băimărean Eduard Orha, distins cu Premiul de Excelență după obținerea titlului de vicecampion național la karting școlar - 1 oră în urmă
A fost aprobată finanțarea pentru reconstrucția podului peste Săsar, în zona Metro din Baia Mare - 2 ore în urmă
Medalii și rezultate bune pentru Academia de Judo Baia Mare la Turneul Internațional „Cupa de Aur” desfășurat în Bihor - 3 ore în urmă
Pe fondul caniculei au fost amenajate două puncte de hidratare la Vișeu de Sus - 3 ore în urmă
A început Evaluarea Națională: 3214 elevi au susținut proba la Limba română în Maramureș - 3 ore în urmă
Parohia Ortodoxă Dumbrăvița organizează, pe perioada verii, mai multe activități dedicate copiilor și tinerilor - 3 ore în urmă
Proiect cultural dedicat tinerilor, finalizat cu succes la Târgu Lăpuș - 4 ore în urmă
Casa Memorială „Stan Ioan Pătraș” din Săpânța intră în reabilitare - 4 ore în urmă
La Călinești va avea loc ediția a XI-a a Sărbătorii Rădăcinilor Străbune - 4 ore în urmă
Sportiva Maria Șter, trei medalii de argint la Campionatul Național de Atletism Masters
În perioada 16-17 august, la București s-a desfășurat Campionatul Național de Atletism Masters, competiție care a reunit sportivi pasionați de alergare din întreaga țară.
Printre cei prezenți la start s-a regăsit și Maria Șter din cadrul Școlii Alergării Baia Mare. Sportiva a obținut rezultate remarcabile, argint la 3 probe: 400m, 800m, 1500m.
„La a 40-a ediție aniversară am avut onoarea să primesc și o distincție specială pentru întreaga mea activitate sportivă, ca recunoaștere a pasiunii, longevității și perseverenței demonstrate în alergare, de la probele de 400m până la maraton. Vă mulțumesc!”, a transmis Maria Șter.
Felicitări!
















