Concert Adi Istrate în Piața Cetății din Baia Mare - 6 minute în urmă
Premieră pentru Baia Mare: 1.500 de lampioane cu LED vor lumina cerul cu prilejul dialogului cultural româno-chinez - 37 minute în urmă
Ziua Iei a fost celebrată într-o notă festivă la Centrul CASPEV din Baia Mare - 38 minute în urmă
Dublă lansare de carte la Târgu Lăpuș: Vasile Tămâian propune o reflecție asupra istoriei și memoriei colective - 43 minute în urmă
Măsuri împotriva caniculei: Campania Direcției de Asistență Socială Baia Mare pentru protejarea cetățenilor - 1 oră în urmă
Copiii sunt invitați să participe la Școala de Vară de la Catedrala Episcopală din Baia Mare - 2 ore în urmă
Sărbătoare la CS Ge-Baek Baia Mare: președintele Mihai Sura a devenit oficial antrenor - 2 ore în urmă
Sânzienele din Maramureș au dus magia tradițiilor românești până la Nisa - 2 ore în urmă
Extinderea iluminatului public din Bozânta Mare a fost finalizată; Noi corpuri LED pentru mai multă siguranță - 4 ore în urmă
Poliția de Frontieră anunță exerciții de tragere în Poligonul Vad - 4 ore în urmă
Învinse de Spania, ”tricolorele” U19 au ratat calificarea în grupele principale la Campionatul European
Naționala de handbal U19 a României a fost învinsă, aseară, de selecționata similară a Spaniei, în ultima sa partidă din grupa D a Campionatului European, care se desfășoară la Podgorica, în Muntenegru. În urma acestui eșec România s-a clasat pe locul 3, cu două puncte, ratând calificarea în grupele principale. Primele două poziții din grupa D au fost ocupate de Germania și Spania, cu câte 5 puncte. Pe ultimul loc s-a clasat selecționata Insulelor Feroe, cu 0 puncte.
În meciul de ieri România a condus o singură dată (2-1). Principala marcatoare a ”tricolorelor” a fost Teodora Damian, jucătoare de la CS Minaur Baia Mare, care a înscris de nouă ori.
Naționala U19 va disputa, în continuare, meciuri de clasament la Campionatul European. (T.S.)
Sursa foto: FRH
Citește și















