Mahmureala ar putea fi motiv de concediu medical în Germania - 6 minute în urmă
Paște cu ghinion pentru Gigi Becali - 2 ore în urmă
Clipa de natură - 3 ore în urmă
Iuliana Maria Dragoș, managerul Ansamblului Folcloric Național „Transilvania”, își serbează ziua de naștere - 6 ore în urmă
„Joc în Sat” la Poienile Izei în a doua zi de Paști - 6 ore în urmă
Frații Chindriș au lansat horea „Fost-am om întâi în sat” - 6 ore în urmă
Mesele luate la ore nepotrivite pot afecta ritmul biologic și pot contribui la îmbătrânirea prematură - 8 ore în urmă
Programul liturgic al ierarhilor în Săptămâna Luminată - 8 ore în urmă
Statul vrea să recupereze direct de la magistrați banii pentru erori judiciare - 8 ore în urmă
Cristian Mungiu revine la Cannes cu un nou film - 8 ore în urmă
O nouă măsură pentru îmbunătățirea condițiilor din spitalele românești va intra în vigoare luna aceasta
În vederea îmbunătățirii actului medical și creării unui sistem medical mai responsabil, Ministerul Sănătății a adoptat o măsură nouă pentru îmbunătățirea condițiilor din spitalele din România, care va intra în vigoare începând cu data de 14 iulie.
Pe site-ul oficial al Ministerului Sănătății va exista un formular online, dedicat sesizărilor privind mâncarea din spitale. Astfel, pacienții și aparținătorii vor putea trimite fotografii și informații despre modul în care este servită hrana, calitatea acesteia și aspectul porțiilor.
Acest demers reprezintă un pas important pentru transparență, dar și pentru tratarea cu respect a pacienților.
Larisa Viragh















