Experiență profesională și culturală în Portugalia pentru elevii Liceului Tehnologic „George Barițiu” din Baia Mare - 18 minute în urmă
David Popovici, cel mai rapid în serii la 50 m liber la Roma! Românul a înotat în 21,92 secunde - 39 minute în urmă
Colonia Pictorilor din Baia Mare organizează ateliere artistice de vară pentru copii și adulți - 2 ore în urmă
Ziua Drapelului Național a fost marcată în Baia Mare prin ceremonie religioasă și militară - 2 ore în urmă
Atleții maramureșeni Marian David și Andreia Hryn, la finala Campionatului Național U18 de la Craiova - 2 ore în urmă
Parohia Ortodoxă Săcălășeni se pregătește de hram - 3 ore în urmă
Reprezentanți ai Revistei de Cultură „Nord Literar” Baia Mare, distinși cu două premii importante la FestLit Cluj 2026 - 3 ore în urmă
Biblioteca Orășenească Tăuții-Măgherăuș, pas important în digitalizare prin proiectul MaraHUB - 5 ore în urmă
Vasile Deac „Moșu” va fi condus azi pe ultimul drum; PS Iustin va oficia slujba de înmormântare - 5 ore în urmă
Centrul Cultural Borșa va găzdui un eveniment special care îmbină arta vizuală și muzica - 5 ore în urmă
Băimăreanca Sara Nicole Sitar, campioană națională la tenis U14
Scriam ieri că două maramureșence – Nicola Codrea și Sara Nicole Sitar – sunt vicecampioane naționale la categoria U14 dublu fete.
Campionatele Naționale Individuale Indoor U14 au avut loc în perioada 6 – 11 ianuarie, la Complexul Sportiv „Ion Țiriac” din București.
De această dată, anunțăm cu mare bucurie că Sara Nicole Sitar (13 ani), legitimată la CS Călin Baia Mare, a devenit campioană naţională la U14.
„Felicitări, Sara Nicole Sitar!
Anunțăm cu mândrie că sportiva noastră, câștigătoarea Trofeului BST Arena, a obținut titlul de Campioană Națională la simplu și vicecampioană la dublu la Campionatele Naționale de Juniori U14-U16!
Sara, ești o inspirație pentru toți tinerii pasionați de tenis! Mult succes în competițiile viitoare!”, transmite Tenis BST Tăuții Măgherăuș.
De asemenea, tânăra tenismenă a fost convocată în lotul echipei naționale, pentru a reprezenta România la Campionatele Europene de Tenis pe echipe, Winter Cup, care vor avea loc luna viitoare în Cehia.

Citește și















