Coloanele de la Limpedea, Maramureș, aproape de amenajare și punere în valoare - 35 minute în urmă
Starea drumurilor în județ - 1 oră în urmă
Reguli mai dure pentru ITP: cât plătești dacă ignori inspecția tehnică - 1 oră în urmă
Locuri de muncă disponibile în Maramureș - 2 ore în urmă
Poetul Grigore Vieru va fi omagiat la Sighetu Marmației - 2 ore în urmă
Asociația Filantropia Maramureșeană, alături de persoanele fără adăpost din Baia Mare - 2 ore în urmă
„Forma infinitului”: Concurs pentru elevi și tineri inspirat de Constantin Brâncuși, organizat de Centrul Cultural Pastoral din Sighetu Marmației - 2 ore în urmă
Curs gratuit pentru tinerii din Maramureș care nu au un loc de muncă și nu urmează nicio formă de învățământ - 3 ore în urmă
Artista Gabriela Ardusătan împlinește azi o frumoasă vârstă - 3 ore în urmă
Meci greu pentru CS Minaur, la Brașov - 3 ore în urmă
Exemplu în comunitate: Meșterul Gheorghe P. din Ocna Șugatag drănițește cu spor și la cei aproape 80 de ani
Ne face mare plăcere să descoperim oameni faini, harnici și să-i dăm exemplu în comunitate.
Unul dintre aceștia este Gheorghe P. din Ocna Șugatag, Maramureș, care la cei aproape 80 de ani muncește cu spor și drag.
„Meșterul Gheorghe P. din Ocna Șugatag mai drănițește și azi, chiar dacă numără 77 de veri. Dintre acestea, 22 a lucrat în mină, departe de lumina soarelui. A învățat singur lucrul cu lemnul.
L-am întâlnit pe ploaie, drănițind gardul bisericii de lemn din Ocna Șugatag”, se precizează pe pagina Maramureșu’ Meu, alături de cele două fotografii.
Multă sănătate și spor la muncă!
















