Andrei Fejszes Mihaljek, două turnee câștigate în doar opt zile - 19 minute în urmă
Un lucacist a obținut mențiune la Olimpiada Națională de Limba și literatura română - 24 minute în urmă
Vești de la Spitalul Universitar despre Mircea Lucescu - 1 oră în urmă
Copiii din Casele de Tip Familial din Sighetu Marmației, în vizită la Judecătorie - 2 ore în urmă
Și polițiștii s-au alăturat campaniei „Maramureș curat” - 2 ore în urmă
Ziua Mondială a Sănătății: în Piața Libertății din Baia Mare se organizează un eveniment dedicat siguranței și stilului de viață echilibrat - 2 ore în urmă
Câți bani are Banca Națională a României în conturi, la final de martie 2026? - 2 ore în urmă
Echipa de medici a Spitalului Municipal Sighetu Marmației s-a mărit - 3 ore în urmă
Concertul de pricesne „Patimile Domnului”, ediția a XI-a, a adus bucurie și pace în sufletele credincioșilor din Biserica Ortodoxă Ciocotiș - 4 ore în urmă
Alexandru Musi, desemnat „Tricolorul lunii martie” - 5 ore în urmă
Oaspeți de seamă au poposit la Centrul Cultural Pastoral „Sfântul Iosif Mărturisitorul” din Sighet
Azi, 30 iulie, oaspeți de seamă au trecut pragul Centrului Cultural Pastoral Sfântul Iosif Mărturisitorul din Sighetu Marmației.
Toyama Eiichiro sensei, s-a bucurat de o vizită cu ghidaj de specialitate, fiind însoțit de antrenorul de karate sighetean Sorin Halici, Dan Pasconi și Dănuț Stan. Cei prezenți au rămas surprinși de muzeul și expozițiile prezentate aici.
Toyama Eiichiro sensei – 7 Dan shotokan karate DAITOKAI -JKF, ARBITRU A -JKF, Medaliat cu aur la Master Kumite All Japan Championship.
Un practicant complex de Arte Marțiale gradat centura neagra și în:
2 DAN KYOKUSHINKAI
2 DAN TAEKWONDO
3 DAN KOBUDO
4 DAN JUDO
4 DAN JU JITSU
5 DAN SHORINJI RYU
„Vă mulțumim pentru vizită și interesul manifestat!”, transmit reprezentanții Centrului Cultural.
















