Prognoza meteo Maramureș, vineri 13 februarie 2026 - 10 minute în urmă
Fofana revine la Minaur - 11 ore în urmă
Celebrul Charlie Ottley reclamă neplata unui documentar comandat de OMD Maramureș - 11 ore în urmă
„Șezătoarea Generațiilor” – tradiție, joc și voie bună la Suciu de Sus în acest sfârșit de săptămână - 11 ore în urmă
Meșteri populari din Maramureș, prezenți la Expoziția „Fabricat în Moldova” din Chișinău - 12 ore în urmă
S-a stabilit forma finală a structurii anului școlar 2026-2027 - 12 ore în urmă
Biblioteca Orășenească Vișeu de Sus – un spațiu al cunoașterii, educației, ideilor și implicării - 12 ore în urmă
CS Minaur, locul 2 în EHF European League la numărul de suporteri din tribune - 13 ore în urmă
Percheziții la Comisia Europeană într-un scandal imobiliar de 900 de milioane de euro - 14 ore în urmă
Magia Culorilor și Dulceața Mierii: atelier de colorat și degustare de miere pentru copii la Școala Gimnazială „Laurențiu Ulici” din Rona de Jos - 14 ore în urmă
Maramureșul a găzduit Campionatul Național Școlar de Înot
Recent, județul Maramureș a găzduit Campionatul Național Școlar de Înot. Acesta s-a desfășurat la Bazinul de Înot „Gheorghe Demeca” Baia Mare.
Au participat 222 de sportivi și profesori/antrenori de la 18 cluburi și licee sportive din țară, informează ISJ Maramureș.
Competiția a fost organizată cu sprijinul financiar al Ministerului Educației și Consiliului Județean Maramureș.
Felicitări tuturor sportivilor pentru rezultatele obținute!






