Promoția 1976 a clasei speciale de matematică de la Colegiul Național „Gheorghe Șincai”, reunire emoționantă la 50 de ani de la absolvire - 11 minute în urmă
Trupa PROSCENIUM aduce teatrul în Parcul Grădina Morii din Sighet - 1 oră în urmă
Bărbat accidentat în timpul unei curse de motocross, salvat de Salvamont Maramureș - 2 ore în urmă
12 mai 1938, s-a născut Dumitru Fărcaș - 2 ore în urmă
Prognoza meteo Maramureș, marți 12 mai 2026 - 2 ore în urmă
Junioarele 4 de la HC Băban și Academia „Alexandru Csepreghi” s-au oprit în faza semifinală - 13 ore în urmă
Echipa de rugby a CSS 2 Baia Mare a încheiat Campionatul Național U16 pe locul 5 - 14 ore în urmă
Concursul Județean „Piticot Francofon” a adus rezultate deosebite elevilor Școlii Gimnaziale „Simion Bărnuțiu” Baia Mare - 14 ore în urmă
Conversații cu sens la Cărturești: Tinerii băimăreni sunt invitați la o nouă întâlnire pe tema singurătății în era digitală - 14 ore în urmă
Profesia de polițist, promovată în rândul liceenilor de la Colegiul „Mihai Eminescu” - 15 ore în urmă
În Baia Mare va avea loc Târgul de Florii – meșteri și meșteșuguri tradiționale maramureșene
În perioada 26-27 aprilie, în Piața Revoluției din Baia Mare se va desfășura Târgul de Florii – meșteri și meșteșuguri tradiționale maramureșene. Acesta este organizat de Asociația Artizana MM.
Meșterii populari maramureșeni vă vor impresiona cu produsele lor artizanale din lemn, textile și piele, bijuterii, decorațiuni și produse tradiționale specifice sărbătorilor pascale.
Prin această manifestare, meșterii populari își propun să promoveze tradițiile și obiceiurile locale și să aducă meșteșugurile tradiționale mai aproape de comunitatea din Maramureș.
Evenimentul este realizat în parteneriat cu Municipiul Baia Mare și Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale „Liviu Borlan” Maramureș.










