Echipele românești și-au aflat adversarele din cupele europene. Cum mai stăm cu coeficientul UEFA - 6 ore în urmă
O jucătoare de la Fabrica de Campioni, la acțiunea de selecție pentru echipa națională U11 - 8 ore în urmă
Experiență internațională la Colonia Pictorilor din Baia Mare: studenți din Varșovia, inițiați în conducerea instituțiilor culturale - 10 ore în urmă
Grupa mijlocie a Ansamblului „Cercănelul” din Borșa, premiată la primul concurs - 10 ore în urmă
S-au tras la sorți grupele din faza regională a Cupei României - 11 ore în urmă
„Școala Naturii în Geoparcul Gutâi-Maramureș” a reunit elevi, profesori și voluntari în cadrul unei noi lecții de geologie pe Valea Bulzului și Cheile Dănești - 11 ore în urmă
75 de ani de la Rusaliile care au schimbat destinele a zeci de mii de români - 11 ore în urmă
Literomania omagiază memoria lui Marian Ilea: număr special dedicat operei și moștenirii sale literare - 11 ore în urmă
Campanie: „Cea mai mare notă pentru copilul tău este să fii alături de el!” - 12 ore în urmă
ACS Academia de Judo Baia Mare a adus acasă opt medalii obținute de sportivi la „Cupa Țara Oașului” - 12 ore în urmă
Meteo. Cum va fi vremea în Maramureș azi, 3 ianuarie
Meteorologii anunță o vreme deosebit de caldă pentru această perioadă din an. Cerul va fi temporar noros și va ploua pe arii extinse.
În zona înaltă de munte se vor semnala precipitatii mixte. Local, mai ales la munte, cantitățile de apă cumulate vor depăși 20…25 l/mp, izolat 35 l/mp. În zona montană înaltă se va depune strat nou de zăpadă.
Vântul va sufla slab, până la moderat, cu intensificări locale de 40, până la 50 km/h, mai susținute pe crestele montane unde rafalele vor depăși 70, până la 90 km/h.
Temperaturile maxime vor fi cuprinse între 5 si 8 grade Celsius, iar cele minime între 3 și 6 grade Celsius.















