Premieră la Spitalul de Pneumoftiziologie din Baia Mare - 7 secunde în urmă
Gică Petrescu, 20 de ani de la dispariție - 29 minute în urmă
Prognoza meteo Maramureș, joi 18 iunie 2026 - 34 minute în urmă
Echipele românești și-au aflat adversarele din cupele europene. Cum mai stăm cu coeficientul UEFA - 11 ore în urmă
O jucătoare de la Fabrica de Campioni, la acțiunea de selecție pentru echipa națională U11 - 14 ore în urmă
Experiență internațională la Colonia Pictorilor din Baia Mare: studenți din Varșovia, inițiați în conducerea instituțiilor culturale - 15 ore în urmă
Grupa mijlocie a Ansamblului „Cercănelul” din Borșa, premiată la primul concurs - 15 ore în urmă
S-au tras la sorți grupele din faza regională a Cupei României - 16 ore în urmă
„Școala Naturii în Geoparcul Gutâi-Maramureș” a reunit elevi, profesori și voluntari în cadrul unei noi lecții de geologie pe Valea Bulzului și Cheile Dănești - 16 ore în urmă
75 de ani de la Rusaliile care au schimbat destinele a zeci de mii de români - 16 ore în urmă
Vremea exactă în Maramureș, vineri, 19 mai
Vremea va fi realmente schimbătoare puțin frumoasă și apropiată mai puțin de normalul nostru termic al acestei perioade, cât ar fi și firesc acum, conform mediilor multianuale.
Cerul va fi în cursul zilei de la variabil la mai mult noros. Vom avea maxime de la 19-20 la 22-24 grade. Temperatura resimțită va fi de la 19-20 la 22-24 grade. Se vor înregistra local ploi slabe cantitativ pe arii mici. Noaptea, minime de la 7-9-13-14 grade, resimțite de la 7-9-13-14 grade, cer de la variabil la mai mult senin și cu ploi slabe cantitativ pe arii mici. Local, se va înregistra ceață.
Maximele zilei – Baia Mare (24 grade), Sighetu Marmației (24 grade), Târgu Lăpuș (24 grade), Borșa (22 grade), Cavnic (22 grade).
C.Ț.








