Au căzut pietre de pe versant aseară pe DN 18 - 15 minute în urmă
Comunitatea „Muntele Sionului” din Baia Mare a împlinit 30 de ani de existență - 52 minute în urmă
Suedia importă gunoi, România îl aruncă: lecții pentru orașele noastre - 1 oră în urmă
Prognoza meteo Maramureș, 16 februarie 2026 - 1 oră în urmă
16 februarie 1950, s-a născut artistul plastic maramureșean Mircea Bochiș - 2 ore în urmă
Nicușor Dan merge la Washington, iar România va fi observator în Consiliul pentru Pace - 13 ore în urmă
Maramureșean salvat prin transplant cardiac la Târgu Mureș - 14 ore în urmă
Ziua Națională a Lecturii, marcată de preșcolarii Grădiniței „Micul Prinț” din Baia Mare - 17 ore în urmă
Cum a început pandemia: amintiri din 15 februarie 2020 - 17 ore în urmă
Târgul „Mărțișor cu Dor” va avea loc în perioada 20-22 februarie, la Galeria Várvédő din Baia Mare - 17 ore în urmă
7 aprilie – Ziua Mondială a Sănătății; Mesajul transmis de Spitalul Judeţean Baia Mare cu această ocazie
7 aprilie – Ziua Mondială a Sănătăţii reprezintă an de an momentul în care ne amintim cât de importantă este sănătatea.
Cu acest prilej, pe pagina Spitalului Județean Baia Mare a fost postat un mesaj.
„Îngrijirea bolnavilor este o profesie eternă. Așadar, atâta timp cât există oameni va fi mereu nevoie de grijă, compasiune și înțelegere, iar munca tuturor cadrelor medicale satisface aceste necesități.
Cu ocazia Zilei Mondiale a Sănătății echipa managerială a Spitalului Județean de Urgență Dr. Constantin Opriş Baia Mare și cea a Consiliului Județean Maramureş transmit tuturor colegilor – cadre medico-sanitare, personal de suport și auxiliar un mesaj de mulțumire și recunoștință. O facem din tot sufletul. Suntem recunoscători fiecăruia în parte: medic, asistent/ă, infirmier/ă, îngrijitor/îngrijitoare de curățenie, personal nemedical (personal TESA; personal de întreținere și reparații) pentru implicarea, gesturile, emoțiile, cuvintele și gândurile voastre pentru pacienți.
Cel mai bogat om de pe pământ este omul sănătos. Vă dorim ca în orice clipă a vieții să nu vă lipsească această bogăție, vouă și celor dragi. Să prețuim sănătatea și pe cei care sunt în slujba vieții și a sănătății.
La mulți ani cu sănătate și realizări, tuturor celor care fac parte din această mare echipă!”, transmite manager George Alexandru Oros.










