„Focurile de Paște” de la Groși - 4 ore în urmă
Sărbători binecuvântate. Mesajul președintelui CJ Maramureș, Ionel Bogdan - 4 ore în urmă
„Osima” – proză de Marian Ilea, partea a VII-a - 4 ore în urmă
Sărbători Pascale: Mesajul administratorului public al județului, Gabriel Bogdan Ștețco - 4 ore în urmă
Emisiunea ROventura, din nou în Maramureș. Pregătirile de Paște sunt în toi - 5 ore în urmă
Un nou drept pentru pacienții asigurați în sistemul de sănătate - 5 ore în urmă
Noua lege a salarizării va rotunji retribuțiile românilor - 6 ore în urmă
„Paști în Maramureș”la Sighetu Marmației - 7 ore în urmă
Polițiștii șomcuteni, gest de suflet în Vinerea Mare - 7 ore în urmă
În luna mai se sărbătoresc 10 sfinți tămăduitori - 8 ore în urmă
Liga 2: Baia Mare ocupă locul 17!
Liga 2: Baia Mare ocupă locul 17!
Sâmbătă dimineață, stadionul “Viorel Matoianu” din Baia Mare a fost gazda partidei dintre CS Minaur și Viitorul Pandurii Târgu Jiu, joc din cadrul etapei a 15-a din Liga a II-a. Din păcate, echipa noastră n-a reușit să ia niciun punct din acest meci și a coborât sub linia de supraviețuire.
Mai sunt însă meciuri până la finalul sezonului, patru din turul campionatului, dar numai unul va mai avea loc în acest an, cel cu Unirea Dej (deplasare, 3 decembrie). Anul viitor vom mai juca în deplasare cu Steaua, respectiv cu Concordia și cu Gloria Buzău pe teren propriu, arată csminaur.ro.
CS Minaur Baia Mare – Viitorul Pandurii Târgu Jiu: 1-2 (0-1)
Stadionul “Viorel Mateianu” din Baia Mare
Arbitri: Dan Florin Dreve – Marius Bălan, Petrică Ionuț Cîmpeanu (toți din Cluj-Napoca). Arbitru de rezervă: Raul Sebastian Bădărău (Hunedoara). Observator arbitri: Dan Jiga (Bistrița). Delegat joc: Mihai Băcescu (Brașov).
Minaur Baia Mare (antrenor Mihai Iosif): Alexandru Costache – Cătălin Alexe, Jhon Mondragon, David Simion, Iustin Neacșu, Denis Matei (86, Alin Văsălie), Ricky Gneba, Viorel Chinde, Mircea Donca (46, Cassama Muacir), Vasile Chitaș (46, Sergiu Ciocan), Ciprian Stanciu (71, Raphael Stănescu)
Rezerve: Raul Băilă – Răzvan Lazăr, Gabriel Oiță, Richard Cin Ray, Kevin Bakare
Viitorul Pandurii (antrenor Florin Stîngă): Alexandru Krupenschi – Mihai Dănescu, Adrian Stoian, Radu Rogac, Alexandru Băican, Denis Brînzan, Alin Țegle, Florian Răsdan, Adrian Dodoi, Vlad Toma, Claudiu Dragu
Rezerve: Raul Opric – Sebastian Chelariu, Adelin Pîrcălabu, Paulian Banu, Alexandru Gîrbiță, Buțurcă, Nicolas Geană, Alexandru Dulca, Paul Mitrică
Filmul meciului
min. 13 – corner de pe stânga, recentrare Matei șutează din 16m, din drop, balonul ocolește poarta
min. 20 – Donca încearcă un lob de la 25m, nu lovește bine balonul și Krupenschi reține
min. 21 – mingea ricoșează la Dodoi dintr-un clinci, acesta este nemarcat la 7m de poartă, șutează, iar Costache scoate excelent
min. 28 – Dodoi scapă singur spre poartă după un contraatac al oaspeților, șutează cu latul și Costrache respinge
min. 45+1 – acțiune pe dreapta, Dodoi pasează pentru Mitrică, acesta rămâne singur c portarul și finalizează din centrul careului mare: 0-1
min. 69 – contraatac al oaspeților, Dodoi scapă pe dreapta, pas în centru, Mitrică preia și înscrie pe lângă portar: 0-2
min. 90 – corner de pe dreapta, se execută la prima bară și Cassama Muacir trimite în poartă de la 4m, în colțul scurt: 1-2.
Etapa 15
Gloria Buzău – Concordia Chiajna: 0-1
CS Minaur Baia Mare – Viitorul Pandurii Târgu Jiu: 1-2
Metaloglobus București – Progresul Spartac: 3-0
CSM Slatina – Politehnica Timișoara: 0-0
CSC Dumbrăvița – Unirea Constanța: 2-0
Unirea Slobozia – Unirea Dej (sâmbătă, ora 13.45, TV)
Politehnica Iași – Dinamo București (sâmbătă, ora 16.00, TV)
Ripensia Timișoara – Oțelul Galați (duminică, 27 noiembrie, 14.00, TV)
Steaua București – FC Brașov (duminică, 19.00, TV)
FK Miercurea Ciuc – CSC Șelimbăr (luni, 28 noiembrie, 20.00, TV)
Clasament
1.Steaua București – 32p (29-14) – 14
2.Unirea Slobozia – 28p (24-8) – 14
3.Politehnica Iași – 26p (17-10) – 14
4.FK Miercurea Ciuc – 25p (20-9) – 14
5.Unirea Dej – 25p (24-20) – 14
6.Gloria Buzău – 25p (21-17) – 15p
7.Oțelul Galați – 25p (15-11) – 14
8.CSM Slatina – 21p (15-9) – 15
9.Dinamo București – 21p (16-15) – 14
10.FC Brașov – 20p (17-13) – 14
11.Concordia Chiajna – 20p (17-14) – 15
12.Comunal Șelimbăr – 18p (12-12) – 14
13.Pandurii Tg. Jiu – 18p (17-25) – 15
14.Ripensia Timișoara – 16p (13-13) – 14
15.Metaloglobus – 16p (15-17) – 15
16.CSC Dumbrăvița – 16p (17-32) – 15
17.Minaur Baia Mare – 14p (16-23) – 15
18.Progresul Spartac – 14p (13-22) – 15
19.Unirea Constanța – 12p (12-33) – 15
20.Poli Timișoara – 9p (8-21) – 15
Etapa 16. Joi, 1 decembrie: Steaua – Buzău (15.00). Vineri, 2 decembrie: Concordia – Slobozia (13.00). Sâmbătă, 3 decembrie: Constanța – Poli Iași (11.00); Șelimbăr – Dumbrăvița (11.00); Poli Timișoara – Miercurea Ciuc (11.00); Progresul – CSM Slatina (11.00); Oțelul – Metaloglobus (11.00); Pandurii – Ripensia (11.00); Unirea Dej – CS Minaur (11.00). FC Brașov – Dinamo (13.15).
DirectMM.ro