Prognoza meteo Maramureș, marți 4 august 2026 - 23 minute în urmă
Anca Pătrășcoiu, băimăreanca ce a scris istorie pentru înotul românesc - 11 ore în urmă
Trei medalii de aur și două de bronz pentru elevii Colegiului „Gheorghe Șincai” Baia Mare la Olimpiada de Inovare și Creație Digitală – InfoEducație 2026 - 11 ore în urmă
Casa Memorială „Stan Ioan Pătraș” din Săpânța își recapătă înfățișarea tradițională - 13 ore în urmă
Alertă în Maramureș: Alina Doina Trandafir, o adolescentă de 15 ani din Vișeu de Jos, este dată dispărută - 14 ore în urmă
Seceta pune presiune pe rezervele de apă din Maramureș. Furnizare după program în mai multe localități - 14 ore în urmă
Bilanț pozitiv la Groși: 190 de animale sterilizate în cadrul campaniei inițiate de Asociația Salvați Animalele - 16 ore în urmă
„Tradiție, cultură și nemurire”: Eveniment comemorativ dedicat lui Gheorghe Chindriș la Ieud - 17 ore în urmă
Rotary Club Baia Mare a primit distincția Club Excellence Award pentru anul rotarian 2025-2026 - 18 ore în urmă
Maria-Luiza Mih, invitatul special al celei de-a III-a ediții a Festivalului Bivolului de la Suciu de Jos - 18 ore în urmă
Handbal Feminin Naționala Tineret: Avem în Maramureș pregătire centralizată o săptămână a echipei noastre! CNOPJ Baia Mare are jucătoare convocate!
Handbal Feminin Naționala Tineret: Avem în Maramureș pregătire centralizată o săptămână a echipei noastre! CNOPJ Baia Mare are jucătoare convocate!
În perioanda 6-13 noiembrie echipa Națională de Tineret a României va efectua un stagiu de pregătire centralizată la Baia Mare, arată reprezentanții Centrul Național Olimpic de Pregătire a Juniorilor (CNOPJ) Baia Mare.
Antrenoarele Simona Maior-Pașca (principal interimar) și Luminița Huțupan-Dinu (secund interimar) au convocat pentru această acțiune un număr de 23 jucătoare, născute în anii 2004-2005, mai arată reprezentanții CNOPJ Baia Mare.
Din lotul convocat la Baia Mare fac parte și șase jucătoare de la CNOPJ Baia Mare: Alisia Boiciuc, Diana Neagu, Cristina Danciu, Maria Groșan, Denisa Romaniuc, Mihaela Rusneac. Din staff-ul echipei face parte și Diana Bumb-kinetoterapeut, mai arată reprezentanții CNOPJ Baia Mare. De notat este că ar fi primul stagiu de pregătire în țara noastră al echipei de tineret, de când la cârma acesteia se află cuplul Simona Maior-Pașca și Luminița Huțupan-Dinu. Primul stagiu este cel din weekendul anterior, de la Altea, Alicante, Spania, unde a avut loc un triunghiular între țara gazdă, România și Danemarca.
C.Ț.








