22 aprilie 1977, ziua în care Steaua a devenit pentru a doua oară regina Europei - 10 minute în urmă
Locuri de muncă în Maramureș - 11 minute în urmă
Școala „Alexandru Ioan Cuza” Baia Mare a obținut certificatul eTwinning School 2026–2027 - 29 minute în urmă
CS Dragonul – din mai, antrenamente de taekwon-do ITF în Baia Sprie - 34 minute în urmă
Elevii maramureșeni au obținut numeroase premii la olimpiadele naționale din domeniul Tehnologii - 42 minute în urmă
Zeci de elevi pasionați de matematică s-au reunit la Concursul Interjudețean ECOMAT - 56 minute în urmă
Ziua Pământului, o inițiativă globală dedicată mediului - 1 oră în urmă
22 aprilie 1850, s-a născut Veronica Micle - 3 ore în urmă
Prognoza meteo Maramureș, miercuri 22 aprilie 2026 - 3 ore în urmă
George Simion refuză negocierile „pe sub masă” și vine cu trei cerințe - 12 ore în urmă
Maramureșul e sub cod glaben de ploi
A fost emisă o atenționate meteorogică pentru județul nostru în intervalul 26 septembrie, ora 18:00 – 27 septembrie, ora 22:00. Fenomene vizate: ploi însemnate cantitativ.
În intervalul menționat, local în Maramureș, Banat, zona montană a Olteniei, în Carpații Occidentali și nordul Carpaților Orientali vor fi perioade cu averse, însoțite pe alocuri de descărcări electrice. În special prin acumulare, cantitățile de apă vor depăși 25…30 l/mp și pe arii restrânse 40…50 l/mp.
În după-amiaza zilei de marți (27 septembrie) în sud-vestul și centrul țării, iar spre seară și noaptea (27/28 septembrie) în sud și sud-est, local vor fi manifestări de instabilitate atmosferică.















