CS Minaur, meci acasă cu Rapid – o restanță din etapa a 11-a - 9 ore în urmă
S-a decis redeschiderea traficului rutier și pietonal pe podul de pe DJ 188, din Vișeu de Jos, dar cu unele restricții - 11 ore în urmă
Oare este vorba de suveranism european? - 11 ore în urmă
Daniela Onița-Ivașcu a fost numită director al OCPI Maramureș - 12 ore în urmă
Mesajul lui Mircea Lucescu din spital: „Sunt bine, nu sunt motive de îngrijorare” - 13 ore în urmă
Încă o echipă de fotbal a Școlii Gimnaziale „Lucian Blaga” Baia Mare s-a calificat la etapa județeană a Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar 2025-2026 - 13 ore în urmă
Bolojan s-a răzgândit, fundația lui Mihai Neșu scapă de plata impozitului - 13 ore în urmă
Trei sportivi din cadrul CS Știința Electro Sistem Baia Mare au participat la un cantonament intensiv în pădurile spaniole - 14 ore în urmă
Elevii Colegiului Economic „Nicolae Titulescu”, premiați la concursul de afișe cu „Acordarea primului ajutor în caz de accidente” - 14 ore în urmă
O nouă întâlnire dedicată cadrelor didactice debutante în cadrul proiectului „Hub-ul Învățătorilor” - 14 ore în urmă
FĂ VIAȚA MAI FRUMOASĂ: Fight For Animals Baia Mare, activa asociație care susține prietenii blănoși, inițiază acțiune de adopții, colectă de hrană!
FĂ VIAȚA MAI FRUMOASĂ: Fight For Animals Baia Mare, activa asociație care susține prietenii blănoși, inițiază acțiune de adopții, colectă de hrană!
Știind ce înseamnă să ai un prieten necuvântător fabulos acasă, întotdeauna sfătuim pe cei care ne citesc să adopte un astfel de sprijin emoțional. Ca atare, susținem un nou demers.
„Dacă nu ai fost la Târgul pentru adopții din iulie, ne găsești și în August tot acolo! Unde? Auchan Baia Mare (intrarea principală) Când? 13 și 14 August (10:00-20:00)”, arată reprezentanții Asociației Fight For Animals.
Subsemnatul are un prieten necuvântător foarte special. Să ajutăm pe cei care doresc iubirea minunată și necondiționată a unui blănos în casă să beneficieze de acest miracol. DirectMM.ro este partener media principal la acțiunile Asociației Fight For Animals, întrucât, atât noi, cât și reprezentanții ONG-ului, cunoaștem beneficiile unei pisici sau ale unui cățel în casă.
„Scopul nostru este să realizăm cât mai multe adopții responsabile, să strângem mâncărică, cât de multă, și să ne cunoaștem. Vă așteptăm în număr cât mai mare!”, arată reprezentanții Asociației Fight For Animals. Evenimentul, AICI!
C.Ț.
















