Anca Pătrășcoiu, băimăreanca ce a scris istorie pentru înotul românesc - 4 ore în urmă
Trei medalii de aur și două de bronz pentru elevii Colegiului „Gheorghe Șincai” Baia Mare la Olimpiada de Inovare și Creație Digitală – InfoEducație 2026 - 4 ore în urmă
Casa Memorială „Stan Ioan Pătraș” din Săpânța își recapătă înfățișarea tradițională - 6 ore în urmă
Alertă în Maramureș: Alina Doina Trandafir, o adolescentă de 15 ani din Vișeu de Jos, este dată dispărută - 7 ore în urmă
Seceta pune presiune pe rezervele de apă din Maramureș. Furnizare după program în mai multe localități - 7 ore în urmă
Bilanț pozitiv la Groși: 190 de animale sterilizate în cadrul campaniei inițiate de Asociația Salvați Animalele - 10 ore în urmă
„Tradiție, cultură și nemurire”: Eveniment comemorativ dedicat lui Gheorghe Chindriș la Ieud - 10 ore în urmă
Rotary Club Baia Mare a primit distincția Club Excellence Award pentru anul rotarian 2025-2026 - 11 ore în urmă
Maria-Luiza Mih, invitatul special al celei de-a III-a ediții a Festivalului Bivolului de la Suciu de Jos - 11 ore în urmă
Un Ceaslov românesc tipărit în urmă cu peste 300 de ani, prezentat de muzeul din Baia Mare - 12 ore în urmă
În semn de apreciere: Florentin Tuș, președinte al Camerei de Comerț și Industrie Maramureș, membru în Colegiul de Conducere, la nivel național! Iată amănunte!
În semn de apreciere: Florentin Tuș, președinte al Camerei de Comerț și Industrie Maramureș, membru în Colegiul de Conducere, la nivel național! Iată amănunte!
„Onorat să mă alătur în calitate de membru al Colegiului de Conducere al Camerei de Comerț și Industrie a României. Mulțumesc Adunării Generale a CCIR si președintelui Mihai Daraban pentru încrederea acordată!”, arată Florentin Tuș.
Camera de Comerț și Industrie a României este unul dintre cele mai importante foruri de reprezentare a oamenilor de afaceri români din ultimii 150 de ani. Exponentă a economiei libere de piață, Camera de Comerț și Industrie a României a contribuit activ la dezvoltarea mediului de afaceri și, implicit, a României.
În prezent, Sistemul Cameral din România este reglementat prin Legea nr. 335 din 2007 privind Camerele de Comerț din România, completată prin Legea nr. 39/2011. Organizarea actuală se aseamănă cu sistemul legii din 1925, când a existat câte o Cameră de Comerț în fiecare reședință de județ, iar acestea erau grupate în jurul Camerei de Comerț și Industrie a României. Astfel, Sistemul Cameral din România reprezintă rețeaua asociativă a mediului de afaceri cu cea mai extinsă reprezentare la nivel național și este singura organizație prezentă în fiecare județ al țării. Vezi mai multe AICI!
Camera de Comerț și Industrie din România (CCIR) are ca președinte pe Mihai Dărăban. Din Biroul de Conducere fac parte patru vicepreședinți, iar alți șase sunt vicepreședinți la nivel de reprezentare. Colegiul de Conducere are mai mulți membri de drept, printre care se află și Florentin-Nicolae Tuș, președintele CCI Maramureș. Vezi mai multe AICI! Sediul CCIR poartă numele de CCIR Business Center și se află la adresaBd. Octavian Goga nr. 2, București 030982, România, Tel.: 021.319.00.93, Fax: 021.319.00.92. Florentin-Nicolae Tuș se află la cârma CCI Maramureș din 2018, după trecerea în eternitate a fostului director emblematic, Gheorghe Marcaș. Florentin Tuș a fost reales ca președinte în 1 iulie 2020. Acesta a fost reales pe o perioadă de patru ani. Tot atunci, a fost ales noul Colegiu de Conducere al CCI Maramureș, alcătuit din 15 membri. Sediul CCI Maramureș se află în Baia Mare, Bd. Unirii nr. 16. Alte date de contact: E-mail: cci_mm@ccimm.ro, cursuri@ccimm.ro, expo@ccimm.ro, Telefon: +40-262-221510, 0362-405303, 0728-233908, Fax: +40-262-225794, Web: www.ccimm.ro.
C.Ț.














