„Cu IA pe bicicletă”: Traseu prin Baia Mare și spectacol folcloric de excepție la Muzeul Satului - 23 minute în urmă
După 40 de ani la catedră, Cristina Kővy a fost omagiată într-un spectacol plin de emoție - 1 oră în urmă
Premieră la Spitalul de Pneumoftiziologie din Baia Mare - 1 oră în urmă
Gică Petrescu, 20 de ani de la dispariție - 2 ore în urmă
Prognoza meteo Maramureș, joi 18 iunie 2026 - 2 ore în urmă
Echipele românești și-au aflat adversarele din cupele europene. Cum mai stăm cu coeficientul UEFA - 12 ore în urmă
O jucătoare de la Fabrica de Campioni, la acțiunea de selecție pentru echipa națională U11 - 15 ore în urmă
Experiență internațională la Colonia Pictorilor din Baia Mare: studenți din Varșovia, inițiați în conducerea instituțiilor culturale - 17 ore în urmă
Grupa mijlocie a Ansamblului „Cercănelul” din Borșa, premiată la primul concurs - 17 ore în urmă
S-au tras la sorți grupele din faza regională a Cupei României - 17 ore în urmă
Soluție temporară la noi: Din județul Maramureș cursele aeriene către Londra din această perioadă vor fi operate de TAROM, până ce HiSky va obține autorizație!
Soluție temporară la noi: Din județul Maramureș cursele aeriene către Londra din această perioadă vor fi operate de TAROM, până ce HiSky va obține autorizație!
Zborurile Baia Mare – Londra vor fi operate de către o aeronavă TAROM până la obținerea autorizației de zbor în Marea Britanie de către compania HiSky Europe SRL, arată reprezentanții Aeroportului Internațional Maramureș.
Zborul companiei HiSky Europe SRL Londra – Baia Mare, programat pentru miercuri, 22 decembrie 2021, cu plecare din Aeroportul Stansted (Londra) la ora 09:45 (ora locală Marea Britanie) și aterizare la ora 14:15 (ora României) pe Aeroportul Internațional Maramureș este operat de către o aeronavă a companiei TAROM.
Compania TAROM are acceptul pentru operarea zborului din partea CAA (Civil Aviation Authority) UK. Zborul se va efectua la ora programată și rugăm pasagerii să se prezinte din timp la aeroport. Zborul de plecare din Baia Mare către Londra nu va fi efectuat ca urmare a numărului scăzut de pasageri. Cei 11 pasageri care doreau sa plece mâine către Londra au fost contactați și li s-au oferit opțiuni de rerutare sau returnare fonduri, mai arată reprezentanții aeroportului maramureșean.
C.Ț.










