Este posibil astăzi Umanismul? (foileton 2) - 5 minute în urmă
Campania Națională de Colectă de Crăciun: Băimărenii sunt invitați să doneze alimente pentru cei aflați în nevoie - 5 minute în urmă
20 de ani de American Spaces la American Corner Baia Mare - 8 minute în urmă
Reamenajarea spațiului de studiu al Bibliotecii Județene „Petre Dulfu” Baia Mare - 40 minute în urmă
Spitalul Județean de Urgență „Dr. Constantin Opriș” Baia Mare organizează concurs pentru funcția de manager - 55 minute în urmă
Știința Explorări joacă două meciuri în trei zile cu CSM București pe teren propriu - 1 oră în urmă
Peste 50 de clădiri și terenuri degradate din Baia Mare intră pe lista cu impozitare specială - 1 oră în urmă
Noul showroom Toyota Baia Mare și-a deschis porțile - 2 ore în urmă
„Cupa Crăciunului” va aduce magia sărbătorilor pentru șahiștii băimăreni - 3 ore în urmă
Autobuzul lui Moș Crăciun se pregătește să pornească la drum în Baia Mare - 3 ore în urmă
Cu ocazia Praznicului Adormirii Maicii Domnului: Credincioșii Parohiei Suciu de Sus, procesiune cu prapori și icoane până la Mănăstirea Breaza
La inițiativa credincioșilor din Parohia Suciu de Sus, în frunte cu părintele paroh Eugen Burzo și Părintele Ionut Puicar, în colaborare cu Teleleu din Maramureș, se dorește reînvierea tradițiilor strămoșești care aveau loc cu ocazia praznicului Adormirii Maicii Domnului.
Astfel, se organizează pelerinaj la Mănastirea „Sfânta Treime” Breaza din Suciu de Sus. Plecarea în pelerinaj se va face de la Biserica „Sfinții Trei Ierarhi” din Suciu de Sus, procesiune cu prapori și icoane, sâmbătă 14 august 2021, la ora 15.00.
Pelerinii vor fi întâmpinați de obștea Mănastirii pentru a participa la slujba Paraclisul Maicii Domnului.
Duminică 15 august, în ziua Praznicului se va săvârși Utrenia Sfintei Liturgii și Taina Sfantului Maslu de către un sobor de preoți.
Pentru a încununa pelerinajul, împreună cu părintele Emil, credincioșii pelerinii pot campa cu corturile peste noapte în incinta Mănăstirii.















