Congres decisiv pentru PNL: liberalii își aleg astăzi noua conducere - 9 minute în urmă
Diversitatea culturală într-o lume tot mai fragmentată - 37 minute în urmă
Dragoste și emoție la Muzeul Maramureșan din Sighetu Marmației: Un „DA” spus printre tradiții - 1 oră în urmă
Veste bună, podul istoric de peste Tisa rămâne deschis pentru pietoni și urgențe - 1 oră în urmă
„Cărările Copilăriei” la Suciu de Sus, cu sute de participanți pe traseele Maramureșului - 1 oră în urmă
Cercetașii Maramureșului au încheiat anul cercetășesc printr-un eveniment deosebit - 2 ore în urmă
21 iunie, este Ziua Europeană a Muzicii - 2 ore în urmă
Liceul Tehnologic de Transporturi Auto Baia Sprie este oficial „Bullying Proof” - 3 ore în urmă
Prognoza meteo Maramureș, duminică 21 iunie 2026 - 3 ore în urmă
În această seară, Jupiter și Mercur oferă un spectacol rar pe cerul serii - 15 ore în urmă
Într-o destinație turistică preferată de cetățenii români: Explozie de cazuri de COVID-19! Numărul infectărilor s-a triplat de la începutul lunii
Semnal de alarmă pentru români în perioada vacanțelor! Numărul cazurilor de COVID-19 a crescut îngrijorător în Turcia, una din destinațiile turistice preferate de români.
Peste 14.000 de infectări au fost înregistrate în ultimele 24 de ore, de trei ori mai multe faţă de începutul lunii, notează digi24.ro.
Este cel mai ridicat nivel din ultimele două luni, iar în acest context, oficialii de la Ankara le-au cerut oamenilor să se vaccineze cât mai rapid. În primăvară, Turcia înregistra 60.000 de îmbolnăviri zilnice, aşa că autorităţile au impus carantina, ceea ce a dus la o scădere semnificativă a cazurilor.
De teama unei noi explozii a infectărilor, Turcia a început vaccinarea cu a treia doză. Aproape patru milioane de persoane au făcut doza a treia. Turcia este una din destinațiile turistice preferate de români. În prezent, este pe lista verde a țărilor cu risc epiidemiologic, așa că cei care merg acolo în vacanță nu trebuie să stea în carantină la întoarcerea în România, conform digi24.ro.














