„Întâlnire între prietenii naturii”: Educație ecologică prin joc și culoare la Școala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza“ din Baia Mare - 4 minute în urmă
Daruri de la Moș Nicolae pentru copiii din Tăuții Măgherăuș - 8 minute în urmă
Psiholog psihoterapeut Cecilia Ardusătan: Când vina organizează emoția - 26 minute în urmă
Start oficial pentru PROALL, un proiect transfrontalier România–Ucraina pentru intervenții la incendii - 1 oră în urmă
Este posibil astăzi Umanismul? (foileton 2) - 2 ore în urmă
Campania Națională de Colectă de Crăciun: Băimărenii sunt invitați să doneze alimente pentru cei aflați în nevoie - 2 ore în urmă
20 de ani de American Spaces la American Corner Baia Mare - 2 ore în urmă
Reamenajarea spațiului de studiu al Bibliotecii Județene „Petre Dulfu” Baia Mare - 3 ore în urmă
Spitalul Județean de Urgență „Dr. Constantin Opriș” Baia Mare organizează concurs pentru funcția de manager - 3 ore în urmă
Știința Explorări joacă două meciuri în trei zile cu CSM București pe teren propriu - 4 ore în urmă
Accident rutier în Maramureș: Coliziune laterală între două autoturisme pe DN 1C, în zona Cicârlău – Ilba. Au rezultat trei victime
Seara de sâmbătă a adus un nou accident rutier în județul Maramureș. O șoferiță a intrat în coliziune cu un alt autoturism. Iată cum s-a întâmplat!
Aseară, la ora 22.25, polițiștii Serviciului Rutier Maramureș au fost sesizați despre producerea unui eveniment rutier pe D.N. 1C.
„La fața locului, polițiștii au constatat că o femeie de 38 de ani din Baia Mare, aflată la volanul unui autoturism, a intrat în coliziune laterală cu un alt autoturism, condus de un bărbat de 43 de ani din Baia Mare, care circula din direcția Ilba spre Cicârlău.
În urma impactului a rezultat vătămarea conducătorului auto de 43 ani și a unui pasager din partea stânga spate, respectiv un tânăr de 24 de ani din Baia Mare. Conducătorii autoturismelor au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind zero în ambele cazuri. Polițiștii continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă”, arată reprezentanții IPJ Maramureș.
C.Ț.
Foto – arhivă / public domain















