Echipele românești și-au aflat adversarele din cupele europene. Cum mai stăm cu coeficientul UEFA - 2 ore în urmă
O jucătoare de la Fabrica de Campioni, la acțiunea de selecție pentru echipa națională U11 - 4 ore în urmă
Experiență internațională la Colonia Pictorilor din Baia Mare: studenți din Varșovia, inițiați în conducerea instituțiilor culturale - 6 ore în urmă
Grupa mijlocie a Ansamblului „Cercănelul” din Borșa, premiată la primul concurs - 6 ore în urmă
S-au tras la sorți grupele din faza regională a Cupei României - 6 ore în urmă
„Școala Naturii în Geoparcul Gutâi-Maramureș” a reunit elevi, profesori și voluntari în cadrul unei noi lecții de geologie pe Valea Bulzului și Cheile Dănești - 6 ore în urmă
75 de ani de la Rusaliile care au schimbat destinele a zeci de mii de români - 7 ore în urmă
Literomania omagiază memoria lui Marian Ilea: număr special dedicat operei și moștenirii sale literare - 7 ore în urmă
Campanie: „Cea mai mare notă pentru copilul tău este să fii alături de el!” - 8 ore în urmă
ACS Academia de Judo Baia Mare a adus acasă opt medalii obținute de sportivi la „Cupa Țara Oașului” - 8 ore în urmă
Apel umanitar: E nevoie de sânge pentru tânărul lovit de mașină în stația de autobuz de la Vivo
Vă reamintim de teribilul accident de circulație care a avut loc în seara de sâmbătă, 3 iulie, în stația de autobuz de la Vivo Mall Baia Mare.
În jurul orei 20.00, prin 112 a fost semnalat faptul că două persoane au fost rănite în urma unui eveniment rutier. Este vorba despre o femeie în vârstă de 21 de ani, căreia i-a fost amputat piciorul, și un bărbat în vârstă de 24 de ani, care a suferit o fractură deschisă la piciorul drept. Cei doi sunt soț și soție.
Pe rețelele de socializare circulă vestea că tânăra este în comă, iar băiatul a fost operat deja la picior și mai are nevoie și de alte intervenții. De asemenea, apropiații au lansat un apel umanitar – e nevoie de sânge.
„Varga Raul are nevoie de sânge, poate sunt doritori care pot să ajute un suflet nevinovat. Vin cu o mare rugăminte la voi toți! Dacă vreți și puteți să donați sânge pentru băiatul accidentat sâmbătă la Vivo, vă rog să o faceți! Se poate dona la Centrul de Trasfuzie Sanguină din Baia Mare. Cu speranța că îl putem ajuta și că veți încerca să-l ajutați, vă mulțumesc!” – a scris Andrea Oșan.
Să ne mobilizăm!
L.C.H.















