Înotătorii din Fărcașa au fost vizitați de Moș Crăciun! - 16 minute în urmă
Târgul Firmelor de Exercițiu „Rivulus Dominarum Tineret” s-a derulat la Colegiul Economic „Nicolae Titulescu” din Baia Mare - 44 minute în urmă
Atelier de decorat globuri la Filiala Traian a Bibliotecii Județene - 45 minute în urmă
DanceLight Studio Baia Mare: Anul competițional la dans modern s-a încheiat pe podium! - 2 ore în urmă
,,Târg animal și concurs ecvestru,, la Seini, 13 decembrie 2025 - 2 ore în urmă
Sunteți invitați să îi cunoașteți pe participanții la Gala Caritabila „Fii Super Erou în Ring” - 2 ore în urmă
Iarna Băimăreană continuă cu seri speciale; Vezi programul acestui weekend - 2 ore în urmă
Dora Fântână explorează sinele în expoziția „Autoportretul – Imaginea de dincolo de sine” - 3 ore în urmă
S-a dat startul voturilor pentru golul anului - 3 ore în urmă
Premiul Mentor 2025 – celebrarea celor care transformă vieți prin pasiune și dedicare - 3 ore în urmă
Țeapă de proporții: Băimărean înșelat cu suma de 33.000 de lei
În 10 iunie, la ora 14.56, polițiștii Biroului de Investigații Criminale din Baia Mare au fost sesizați, prin plângere, de un bărbat de 32 ani, din municipiu, că în perioada 03.06.2021 – 08.06.2021, a fost înșelat de persoane necunoscute. Acestea și-au declinat calitatea de reprezentanți ai unei societăți comerciale, iar în baza unui anunț postat pe platforma OLX și a unor documente care ar fi fost întocmite în fals, l-au determinat să vireze 33.000 de lei într-un cont bancar, contravalorea unui autoturism.
Ulterior, societatea comercială nu a întocmit documentele menționate, respectiv o informare că a câștigat licitația și o înștiințare de plată.
Prejudiciul cauzat este de 33.000 lei, sumă cu care persoana vătămată se constituie parte civilă în procesul penal.
În cauză, polițiștii continuă cercetările sub aspectul comiterii infracțiunilor de înșelăciune, falsul material în înscrisuri oficiale și uzul de fals.
















