Portret de artist: Ioana Călăuz, poezia ca formă de libertate - 14 minute în urmă
Ovidiu Oanță, băimăreanul devenit unul dintre cei mai cunoscuți reporteri ai Pro TV - 16 minute în urmă
Seceta începe să lase robinetele fără apă în Maramureș - 23 minute în urmă
Nadia Comăneci a primit titlul de Doctor Honoris Causa din partea Universității din Montreal - 57 minute în urmă
Mâine, recital de pricesne la Berința la începutul Postului Adormirii Maicii Domnului - 2 ore în urmă
Să îl cunoaștem pe Andrei Coteț, un tânăr cu visuri mărețe în producția muzicală! - 2 ore în urmă
De astăzi, vinietele din Bulgaria sunt mai scumpe. Noile tarife pentru șoferi - 2 ore în urmă
Povestea Mănăstirii din Băsești - 3 ore în urmă
Patrimoniul maramureșean unește culturi: Eveniment special dedicat Zilei Internaționale a Prieteniei, la Muzeul de Mineralogie din Baia Mare - 3 ore în urmă
Volumul „Antropologia Imaterialului” semnat de Petru Pap a fost lansat la Baia Mare - 4 ore în urmă
Anchetă: Un copil de 10 ani din Crăciunești ar fi fost agresat sexual de un bărbat de 49 de ani din sat
Acuzații deosebit de grave aduse unui bărbat, în satul Crăciunești, comuna Bocicoiu Mare.
Oamenii legii au demarat o anchetă după ce există suspiciunea că un minor a fost agresat sexual.
Mama minorului este cea care a depus plângere la poliție, acuzându-l pe un bărbat în vârstă de 49 de ani din același sat că i-ar fi agresat sexual copilul.
„În 28 mai, la ora 18.17, polițiștii din Bocicoiu Mare au fost sesizați de către o tânără de 24 ani din Craciunești cu privire la faptul că, fiul său, în vârstă de 10 ani ar fi fost agresat sexual de către un bărbat de 49 ani din sat.
În cauză polițiștii efectuează cercetări cu privire la săvârșirea infracțiunii de agresiune sexuală”, a declarat Ionela Cozma, purtătorul de cuvânt al IPJ Maramureș.
DirectMM.ro














