Este posibil astăzi Umanismul? (foileton 2) - 5 minute în urmă
Campania Națională de Colectă de Crăciun: Băimărenii sunt invitați să doneze alimente pentru cei aflați în nevoie - 6 minute în urmă
20 de ani de American Spaces la American Corner Baia Mare - 8 minute în urmă
Reamenajarea spațiului de studiu al Bibliotecii Județene „Petre Dulfu” Baia Mare - 40 minute în urmă
Spitalul Județean de Urgență „Dr. Constantin Opriș” Baia Mare organizează concurs pentru funcția de manager - 55 minute în urmă
Știința Explorări joacă două meciuri în trei zile cu CSM București pe teren propriu - 1 oră în urmă
Peste 50 de clădiri și terenuri degradate din Baia Mare intră pe lista cu impozitare specială - 1 oră în urmă
Noul showroom Toyota Baia Mare și-a deschis porțile - 2 ore în urmă
„Cupa Crăciunului” va aduce magia sărbătorilor pentru șahiștii băimăreni - 3 ore în urmă
Autobuzul lui Moș Crăciun se pregătește să pornească la drum în Baia Mare - 3 ore în urmă
Programul Teatrului Municipal Baia Mare în perioada 22-26 aprilie
Iată care este programul Teatrului Municipal Baia Mare în perioada 22-26 aprilie:
- Joi, 22 aprilie, de la ora 19.00, secția Revistă a Teatrului Municipal Baia Mare vă invită la premiera spectacolului „Dincolo de timp și generații” (Dueluri amicale în duete muzicale), o serie de dialoguri muzicale și coregrafice, care aduc împreună artiști cu vârste și stiluri diferite, într-un remember al marilor momente și curente din muzica ultimelor decenii. Conducerea muzicală îi aparține lui Călin Ionce.
Cu: Dan Cordea, Dorin Griguța, Sonia Codorean, Răzvan Pașca, Petru Damșa, Vasile Pop, Rodica Dunca, Mădălina Pop
Invitați : Andrei Petruș, Francesca Hojda, Teodora Stupar, Marius Sabo, Adam Jenei, Andreea Podină și Florin Pop (Pefi) din Gașca de Acasă, Radu Jaszberenyi din Riot Monk, Diana Topan și Tibi Robotin
Invitați în premieră : Ania Sacaci și Cătălina Teșileanu
Scenografia : Codruța Podină și Mihai Vălu
Video: Teo Molnar
Sonorizare: Dan Prodan
Filmare: Liviu Popovici
Lumini: Sandu Șimonca, Felix Mare, Marin Codrea
Coordonator tehnic: Augustin Danciu
Spectacolul se joacă cu publicul în sală. Durata: 90 minute. Preț bilet premieră: 25 lei
- Sâmbătă, 24 aprilie și duminică, 25 aprilie, de la ora 11.00, cei mici sunt așteptați la Teatrul de Păpuși să vizioneze „Domnul Goe” și „Un pedagog de școală nouă”, după I. L. Caragiale, regia Alina Hiristea.
Spectacolul se joacă la sala Teatrului de Păpuși. Durata: 60 minute. Preț bilet: 7 lei
- Duminică, 25 aprilie și luni, 26 aprilie, de la ora 17.00, sunteți invitați la spectacolul itinerant „DEKAROOM”, regia Andrei Dinu și Raul Hotcaș, o altfel de zi a ușilor deschise, în care publicul va descoperi locuri misterioase și încărcate de o nebănuită teatralitate, actori în ipostaze inedite, personaje aflate în situații limită, care vor aminti de viața pe care o trăim cu toții de la o vreme-ncoace.
Spectacolul durează două ore și se joacă în spații underground ale teatrului. Accesul este limitat la un număr de 20 spectatori / reprezentație, datorită pandemiei și a specificului spectacolului. Pentru buna desfășurare, publicul este rugat să ajungă cu minim 20 de minute înainte de ora programării, pentru a fi instruiți privind traseul ce urmează a fi parcurs.
Ore acces spectacol:
ora 17.00 – 4 persoane
ora 17.20 – 4 persoane
ora 17.40 – 4 persoane
ora 18.05 – 4 persoane
ora 18.30 – 4 persoane
Informații și rezervări: tel. 0736216437 (Dramă și Revistă) și 0730270926 (secția Păpuși)
Program casierie:
Marți – Sâmbătă 12.00 -13.00 / 18.00 -19.00
Duminică 18.00 – 19.00
Programul rezervărilor telefonice:
Luni – Vineri: 11.00 – 16.00
Sâmbătă: 12.00 – 13.00
„Rugăm spectatorii să se prezinte cu cel puțin 30 de minute înainte de începerea spectacolului, deoarece se va face un triaj în fața teatrului. Vă rugăm să aveți mască, să respectați măsurile de siguranță și distanțare socială, să folosiți soluțiile de dezinfectare pe care teatrul vi le va pune la dispoziție. Dacă prezentați simptome de răceală, strănut, tuse, vă rugăm să rămâneți acasă!” – transmit cei de la teatru.















