Emblematicul Ștefan Hrușcă își serbează ziua de naștere, rămânând vocea inconfundabilă a colindului românesc - 36 minute în urmă
Prognoza meteo Maramureș – 8 decembrie 2025 - 45 minute în urmă
A fost instalat un nou preot în Parohia Satu Nou de Sus - 6 ore în urmă
S-a sărbătorit hramul Mănăstirii Baia Borșa - 10 ore în urmă
Amintirile care se întorc doar seara - 12 ore în urmă
„Muzica este stilul meu de viață” – Adina Dunca, un munte de talent confirmat de premii excepționale - 13 ore în urmă
7 decembrie – ziua în care România a pierdut moștenirea lui Brâncuși - 14 ore în urmă
Concertul solemn de colinde „Domnul pe Pământ”, de la Catedrala Episcopală din Baia Mare, ajunge la cea de-a XXI-a ediție - 14 ore în urmă
Rezultate foarte bune pentru CSM Baia Mare la Cupa României Fitness Challenge – cadeți - 15 ore în urmă
Inițiativă rară a Penitenciarului Baia Mare – deținuți la masă cu familiile lor, în afara unității - 15 ore în urmă
O biciclistă beată criță a scăpat ca prin minune teafără după ce a căzut în fața unei mașini
Regulile privind circulaţia pe drumurile publice sunt valabile şi pentru biciclişti. O femeie din Seini care a pedalat în stare de ebrietate nu și-a mai putut controla nici bicicleta, nici propriile reflexe şi a ajuns pe acostament.
Incidentul s-a produs luni, ziua-n amiaza mare, și le-a fost sesizat poliţiştilor de către şoferul unui autovehicul, martor la eveniment. Femeia, în vârstă de 61 de ani, din Seini, mergea cu bicicleta prin oraș, pe DE 58. La un moment dat a căzut pe stradă, iar norocul ei a fost că un șofer care circula pe același sens de mers a reușit s-o evite la timp.
Biciclista a beneficiat de îngrijiri medicale din partea echipajului de ambulanţă sosit la faţa locului. Starea avansată de ebrietate a împiedicat-o pe femeie să sufle în aparatul etilotest.








