Maramureșenii au dat culoare celei de-a III-a ediții a evenimentului „România 1000” - 6 ore în urmă
Victorie la 20 de goluri diferență a „tricolorelor” în al doilea meci din grupele principale ale Campionatului Mondial - 6 ore în urmă
Se împlinesc opt ani de la plecarea la Domnul a Regelui Mihai I - 8 ore în urmă
Moșul a ajuns, încărcat de daruri, și la Sighet - 8 ore în urmă
A treia înfrângere consecutivă pentru CS Minaur, care a coborât pe locul 3 - 9 ore în urmă
Bărbat prins cu alcool cât pentru trei petreceri, acum în arest - 9 ore în urmă
Povestea completă a unui eșec - 10 ore în urmă
Controale pentru combaterea ilegalităților în transportul de mărfuri cu risc fiscal ridicat - 10 ore în urmă
Ziua Națională a României și 145 de ani de relații diplomatice între România și Franța- dublă sărbătoare celebrată la Marsilia - 11 ore în urmă
Zeci de kilograme de articole pirotehnice confiscate de polițiști în Baia Mare - 12 ore în urmă
Mănăstirea “Sfânta Ana” Rohia a donat 1.000 de teste rapide
Mănăstirea “Sfânta Ana” Rohia, prin Arhimandritul Macarie Motogna, starețul mănăstirii, a donat 1.000 de bucăți teste rapide, pentru diagnosticul infecției cu virusul SARS-CoV-2. Valoarea produselor este de 12.102 lei.
„Spitalul Orășenesc din Târgu Lăpuș a primit 500 de teste, iar Spitalul de Boli Infecțioase și Psihiatrie Baia Mare a primit 500 de teste. Acestea au fost donate Mănăstirii de către SC Camp Medica Distribution SRL”, precizează reprezentanții Mănăstirii.















