A început campania de sterilizare gratuită a câinilor și pisicilor în Tăuții-Măgherăuș - 58 minute în urmă
Eveniment cultural la Someș Uileac. Revedere, lansări de carte și program artistic - 1 oră în urmă
Începând cu 1 august 2026, regulile privind eliberarea cărților de identitate s-a modificat - 3 ore în urmă
Acțiune de voluntariat la Balta Două Veverițe din Recea. Comunitatea este invitată să participe - 4 ore în urmă
Implicare și credință: Lucrări de modernizare a infrastructurii la Parohia Poiana Botizii - 4 ore în urmă
Doi ani fără Nicu Covaci. Legenda Phoenix rămâne vie prin muzica sa - 4 ore în urmă
Mândrie pentru Baia Mare: Anamaria Suciu și Ionuț Vasian, pe podiumul Campionatului Balcanic de Judo - 4 ore în urmă
Marcel Iureș împlinește astăzi 75 de ani. O carieră de excepție în teatrul și filmul românesc - 5 ore în urmă
Prognoza meteo Maramureș, duminică 2 augusst 2026 - 6 ore în urmă
Andreea Ghițiu a lansat un proiect de suflet la începutul Postului Adormirii Maicii Domnului - 17 ore în urmă
Halep a câștigat finala de la Shenzen cu 6-1, 2-6, 6-0
Simona Halep a câștigat ușor semifinala cu Irina Begu (6-1, 6-4). Mai disputată a fost cea de-a doua semifinală în care Katerina Siniakova s-a impus în trei seturi în fața Mariei Sharapova: 6-2, 3-6, 6-3. Nu va fi o finală ușoară, rusoaica fiind câștigătoarea turneului de anul trecut, când a eliminat-o pe Halep în optimi (6-3, 4-6, 7-5). Finala Halep – Siniakova se dispută sâmbătă, de la orele 8.00, și e transmisă de Digi Sport 2.
Actualizare1: Finala Halep – Siniakova s-a amânat din cauza ploii și se dispută sâmbătă, după orele 11.00, în funcție de vreme.
Dacă vremea va permite, Halep o va reîntâlni sâmbătă pe Siniakova, în finala de la dublu. Simona face pereche cu Irina Begu, iar cehoaica Siniakova cu conaţionala Barbora Krejcikova.
Actualizare 2. Ambele finale feminin (simplu, dublu) se vor disputa în sală, dar jocurile nu pot fi transmise la TV. Finala de simplu era preconizată pentru orele 12.00, dar a început la 12.45 și se joacă fără spectatori.
Actualizare 3. Prim set câștigat de Simona cu 6-1 (și două break-uri consecutive)
Actualizare 4. Dar pierde setul doi cu 4-6.
Actualizare 5. Galop de sănătate în setul decisiv: 6-0 și primul trofeu în 2018 pentru Simona.
Foto: twitter.com/ShenzhenOpenWTA













