Cinci meciuri din cupele europene arbitrate de români - 1 minut în urmă
România declanșează o schimbare majoră în Europa - 2 minute în urmă
Corala „Armonia” din Constanța susține un concert de colinde la biserica „Înălțarea Domnului” din Baia Mare - 3 minute în urmă
Schimbări în lanț în Ministerul Apărării Naționale - 8 minute în urmă
Amendă uriașă înainte de Crăciun - 14 minute în urmă
Prof. dr. Cristina Ioan, îndrăgita soprană din Baia Mare, a primit distincția de ambasador al culturii românești - 25 minute în urmă
Incendiu într-o garsonieră din Borșa. Două persoane au ajuns la spital în urma unor atacuri de panică - 48 minute în urmă
Elevii școlii de muzică „Recreart” vor susține concertul „Acasă de Crăciun”, în Baia Sprie - 1 oră în urmă
„Sară de Colinde, Folclor și Tradiții Maramureșene”, la Cluj-Napoca - 2 ore în urmă
Știința Explorări, a doua victorie în trei zile cu CSM București - 2 ore în urmă
Vremea și drumurile în 11 februarie
Vremea. Astăzi, 11 februarie, vremea va fi ușor mai caldă decât normalul termic al perioadei. Cerul va fi temporar noros. Pe arii extinse, îndeosebi în cursul zilei, vor cădea precipitații mixte, iar la munte vor predomina ninsorile. Izolat, cantitățile de apă vor fi mai însemnate. Vântul va sufla în general moderat cu intensificări temporare, cu rafale de 55-65 km/h, iar in zona montană înaltă vor depăși 90-120 km/h, viscolind sau spulberând zăpada. Temperaturile maxime vor fi cuprinse între 5 și 7 ͦ C, iar cele minime între -4 și -1 ͦ C.
Drumurile. Circulația rutieră se desfășoară în condiții de iarnă. Strat de zăpadă frământată cu grosimea de un 1 cm se găsește în Pasul Prislop, între km 140 și km 156, iar între km 156 și km 180 stratul de zăpadă frământată măsoară între 1 și 3 cm. Celelalte sectoare de drumuri naționale au carosabilul curat și umed. Vizibilitatea este redusă sub 50 de metri în Pasul Prislop, între km 165 și km 175. Nu sunt semnalate perturbări ale traficului rutier din cauza condițiilor meteorologice nefavorabile pe drumurile publice din zonă. Sectoarele de drumuri județene au carosabilul curat și parțial umed. Pe DJ 109F, în varf la Cavnic, se găsește pe partea carosabila un strat de zăpadă frământată.
Râurile. Debitele și nivelurile cursurilor de apă au fost în creștere. Gheața este formată la malurile râurilor Vișeu, Ruscova, Mara și Iza. Pod de gheață este pe râul Botiza.
Zăpada măsoară 15 cm – Vf. Iezer; 13 cm – Baiuț; 5 cm – Cavnic; 4 cm – Luhei; 3 cm – Săcel, Baia Borșa; 2 cm – Poiana Borșa.















