Diversitatea culturală într-o lume tot mai fragmentată - 23 minute în urmă
Dragoste și emoție la Muzeul Maramureșan din Sighetu Marmației: Un „DA” spus printre tradiții - 50 minute în urmă
Veste bună, podul istoric de peste Tisa rămâne deschis pentru pietoni și urgențe - 51 minute în urmă
„Cărările Copilăriei” la Suciu de Sus, cu sute de participanți pe traseele Maramureșului - 58 minute în urmă
Cercetașii Maramureșului au încheiat anul cercetășesc printr-un eveniment deosebit - 1 oră în urmă
21 iunie, este Ziua Europeană a Muzicii - 2 ore în urmă
Liceul Tehnologic de Transporturi Auto Baia Sprie este oficial „Bullying Proof” - 2 ore în urmă
Prognoza meteo Maramureș, duminică 21 iunie 2026 - 3 ore în urmă
În această seară, Jupiter și Mercur oferă un spectacol rar pe cerul serii - 14 ore în urmă
Muzică, dans și voie bună la CASPEV Baia Mare, într-un eveniment dedicat începutului de vară - 15 ore în urmă
Recea ratează o nouă ocazie de a deveni lider
Pentru a doua oară în ultimele trei etape ACS FC Recea ratează ocazia de a trece în poziția de lider al Seriei 5, Ligii a 3-a, mai ales că în ambele situații contracandidata Luceafărul făcuse la rândul ei un pas greșit.
ACS Unu FC Gloria Bistrița – ACS FC Recea: 1-0 (0-0)
Luceafărul Oradea remizase vineri în deplasare la Sănătatea Cluj, ocazie perfectă pentru Recea să preia șefia seriei. Maramureșenii au dominat copios ambele reprize, însă lipsa de luciditate la finalizare, dar și intervențiile spectaculoase ale experimentatului portar Călin Albuț au făcut ca poarta bistrițenilor să rămână intactă. Cele mai mari ocazii le-au aparținut lui Norbert Janos și Romarios Rus, ambele parate de Albuț. Golul gazdelor a venit în minutul 73, când Marius Curtuiuș a deviat în poarta lui Bota o centrare din lovitură liberă. Până la final Recea a mai solicitat un penalty, considerat simulare de către arbitru, fără a mai reuși să amenințe consistent poarta adversă.
Astfel, Recea rămâne pe poziția secundă, la un punct în urma Luceafărului și joacă etapa viitoare pe teren propriu cu Avântul Reghin, campioana egalurilor în serie.
ACS FC Recea: Alin Bota – Marius Potcoavă, Lorant Kis, Milian Urs, Mihai Cohan, Adrian Micaş, Vlad Opriş, Alex Oltean, Romario Rus, Viorel Chinde şi Norbert Janos ● Au mai jucat: Alex Mărieş, Cosmin Berindea şi Claudiu Maftei ● Antrenori: Romulus Buia şi Ovidiu Mic













