Echipa Salvamont Maramureș s-a mărit cu încă doi salvatori montani atestați - 5 ore în urmă
Se fac înscrieri la Academia de fotbal Minerul - 6 ore în urmă
CS Dragonul Baia Mare a urcat pe locul 2 în clasamentul general pe cluburi, în urma rezultatelor deosebite obținute la Campionatul Național de Taekwon-do ITF Târgu Mureș - 7 ore în urmă
Artista băimăreană Iolanda Griga Gherghel, succes internațional la Milano - 7 ore în urmă
Elevii Colegiului „Dragoș Vodă” Sighetu Marmației, performanțe de excepție la Olimpiada Județeană de Istorie - 7 ore în urmă
„Povestea noastră de familie” – activitate dedicată copiilor din Parohia Dumbrăvița, în cadrul unui proiect al Patriarhiei Române - 7 ore în urmă
Casa Orășenească de Cultură Seini va găzdui o seară de film cu intrare liberă - 8 ore în urmă
O nouă ediție de titluri de stat Tezaur - 8 ore în urmă
Incendiu la un imobil de pe bd. Republicii din Baia Mare - 9 ore în urmă
Încă cinci platforme cu eco-insule digitalizate vor fi operaționalizate în Baia Mare - 9 ore în urmă
Antrenor nou la CSM Sighet
Flavius Sabău este noul antrenor al CSM Sighet, după ce, la sfârșitul anului trecut, gruparea maramureșeană s-a despărțit de tehnicianul George Zima. Împreună cu Sabău i se alătură echipei sighetene și Emil Dăncuș, ca antrenor secund. Din staff fac parte în continuare Constantin Marincean, antrenor secund, și Cristian Robciuc, antrenor cu portarii.
Lotul CSM Sighet s-a reunit în 14 ianuarie. Primul meci oficial pentru maramureșeni este programat în 28 februarie, în deplasare cu Crișul Sântandrei, în etapa a 18-a a Ligii 3, seria a 8-a.
CSM Sighet este pe locul 6 în clasament, cu 28 de puncte, la șapte distanță de ocupanta poziției a patra (Sănătatea Cluj), ultima care duce în play-off.
Sursa foto: CSM Sighet
Citește și:















