Pr. Adrian Dobreanu: Mirele Bisericii S-a răstignit! - 6 ore în urmă
La joacă la bibliotecă - 6 ore în urmă
Victorie entuziasmantă a Minaurului în fața campioanei - 7 ore în urmă
Despre cum se dau legi cu dedicație în România - 8 ore în urmă
„Zimbrii”, îngenuncheați de Dinamo - 8 ore în urmă
Kelemen Hunor este criticat dur de maghiari din cauza problemelor de acces la vot - 9 ore în urmă
Atelier creativ de Paști dedicat copiilor de la Centrul de Primire în Regim de Urgență Sighetu Marmației - 10 ore în urmă
Elevii de liceu sunt invitați să ia parte la lansarea proiectului „Tineri și Antreprenori”, la Zbor Hub Baia Mare - 10 ore în urmă
Olimpiada Națională de Religie Catolică a reunit în Baia Mare 156 de elevi din 18 județe - 11 ore în urmă
Lucrări la rețeaua de apă și canalizare în mai multe zone din Baia Mare - 11 ore în urmă
În Noaptea de Înviere: Maria Mihali a susținut un concert la Ierusalim alături de alți artiști
În Noaptea de Înviere, în Ierusalim s-a desfășurat concertul de Paște „Acasă la Iisus”. Evenimentul a fost transmis live și pe TVR Cultural.
Acesta a fost susținut de mai mulți artiști (Marcel Pavel, Sanda Ladoși, Luminița Anghel etc.), printre aceștia regăsindu-se și maramureșeanca Maria Mihali.
Spectacolul s-a desfășurat pe esplanada „Turnului lui David” din Ierusalim.
Artiştii au fost acompaniaţi de o orchestră compusă din numeroși instrumentişti şi de Corul „Procred”, concertând sub egida Operei Naţionale Bucureşti şi a Operei Naţionale a Israelului.
Reamintim că în 14 aprilie, în Vinerea Mare, a fost și ziua Mariei Mihali.
„Nu știu dacă va rămâne sau nu cea mai înălțătoare zi de naștere trăită vreodată, așa cum nu știu dacă pot să-i mulțumesc lui Dumnezeu pentru tot ce mi-a dăruit în viața mea până în această clipă. 14 aprilie 2023, Ierusalim, Israel” – a scris Maria pe rețelele de socializare, alăturând poza pe care o puteți vedea mai jos.
L.C.H.

Citește și















