Adrian Ioan Veștea nu a întrunit majoritatea necesară pentru funcția de premier - 2 ore în urmă
Îndrăgita Maria Mihali a absolvit Universitatea Națională de Muzică din București - 5 ore în urmă
Acțiune de dezinsecție la Tăuții Măgherăuș: intervenție pentru combaterea țânțarilor și căpușelor - 6 ore în urmă
AUR Baia Mare a lansat campania „AUR te Aude” în municipiu - 6 ore în urmă
Micul pilot băimărean Eduard Orha, distins cu Premiul de Excelență după obținerea titlului de vicecampion național la karting școlar - 8 ore în urmă
A fost aprobată finanțarea pentru reconstrucția podului peste Săsar, în zona Metro din Baia Mare - 9 ore în urmă
Medalii și rezultate bune pentru Academia de Judo Baia Mare la Turneul Internațional „Cupa de Aur” desfășurat în Bihor - 9 ore în urmă
Pe fondul caniculei au fost amenajate două puncte de hidratare la Vișeu de Sus - 9 ore în urmă
A început Evaluarea Națională: 3214 elevi au susținut proba la Limba română în Maramureș - 9 ore în urmă
Parohia Ortodoxă Dumbrăvița organizează, pe perioada verii, mai multe activități dedicate copiilor și tinerilor - 9 ore în urmă
„Catedralele ajută spitalele” : Campanie de strângere de fonduri pentru un ventilator ATI la Spitalul Județean Baia Mare
Episcopia Ortodoxă a Maramureșului și Sătmarului, sub directa îndrumare a Preasfințitului Părinte Iustin, prin Sectorul Social – Filantropic și Misionar și Asociația Filantropia Maramureșeană, cheamă la solidaritate creștină toate protopopiatele din cadrul eparhiei cu parohiile aferente, cât și mănăstirile din cuprinsul Episcopiei, pentru a participa la o campanie de strângerea de fonduri.
Cu banii strânși va fi achiziționat cu ventilator ATI, care va intra în dotarea Spitalului Județean de Urgență „Dr. Constantin Opriș” Baia Mare. Acesta este esențial în tratarea pacienților bolnavi de coronavirus. Costul unuia este de 30.000 de euro. Cine dorește să sprijine inițiativa poate dona în contul RO27BTRLRONCRT0441357901, deschis pe numele Asociației Filantropia Maramureșeană.
„Solidaritatea noastră a tuturor poate salva viața părinților, bunicilor sau a copiilor noștri!”, precizează inițiatorii campaniei.
















1 Comentariu în această postare
Misu
De ce nu dați de la voi ceva,tot cu mîna întinsă la alții mereu?